Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

«Першопрохідці» зібралися на перший в Україні Форум голів об’єднаних територіальних громад

«Першопрохідці» зібралися на перший в Україні Форум голів об’єднаних територіальних громад

«Піонерами» втілення адміністративно-територіальної реформи на Черкащині стали Білозірська, Єрківська та Мокрокалигірська об’єднані громади. Минулої неділі «першопрохідці» зібралися на перший в Україні Форум голів об’єднаних територіальних громад та сільських старост, який відбувся в с. Білозір’я.

Уже три об’єднані територіальні громади Черкащини мають голів та старост згуртованих сіл. Новостворені громади пишуть бізнес-плани, шукають іноземних донорів та чекають фінансування від держави на «перебудову» інфраструктури, створення центрів надання адміністративних послуг, ремонт доріг та вирішення інших нагальних потреб.

Як, зазначив Володимир Міцук, голова Білозірської об’єднаної громади: «До нашої об’єднаної громади увійшло селище міського типу Ірдинь, і нині ми є єдиною об’єднаною громадою в районі. У Білозір’ї проживає 8 500 осіб, у Ірдині – 900. Тобто об’єднана громада налічує майже 10 тисяч осіб. Таким чином, ми відповідаємо вимогам державної методики про об’єднання громад, і нам буде значно легше господарювати разом. Водночас жителі селища міського типу Ірдинь не пожалкували про те, що приєдналися до нас, адже ми готові виділити гроші на дотацію для утримання їхніх закладів освіти. Додаткове фінансування надасть нам держава, тож виграють усі.

Також з промовами до учасників форуму виступили: Вікторія Пипа, голова Мокрокалигірської об’єднаної громади (Катеринопільський р-н), Леонід Польовий, голова Єрківської об’єднаної громади (Катеринопільський р-н) та Наталія Даньковська, керівник Черкаського «Офісу реформ».  

Голови об’єднаних громад не лише сподіваються на допомогу держави, а й активно залучають кошти міжнародних донорів.

Захід був організований за підтримки громадської ініціативи «Активна громада» та Інституту «Республіка», у межах серії заходів з активізації місцевих громад.