Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО





Арсеній Яценюк: Виборчі гасла про тарифи і підвищення пенсій - міф. Місцева влада має вирішувати проблеми повсякденного життя громади

Арсеній Яценюк: Виборчі гасла про тарифи і підвищення пенсій - міф. Місцева влада має вирішувати проблеми повсякденного життя громади

Питання тарифів – це питання виключно національного, а не місцевого рівня. Місцеві депутати мають займатися утепленням будинків, ремонтами, субсидіями і енергоефективністю: «Ми для цього дали повноваження і гроші з центрального бюджету. Треба використати їх для потреб людей», – наголосив Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк у «10 хвилинах» у неділю, 18 жовтня.

Глава Уряду зазначив, що майбутні вибори до органів місцевої влади – це не національні вибори: «Це вибори, які стосуються щоденного життя кожного з вас, який проживає на своїй вулиці, в своєму місті. І той депутат, якого ви виберете, повинен саме займатися проблемами вашого повсякденного життя», - звернувся він до громадян. 

Водночас, підкреслив він, під час виборчої кампанії політичні сили використовують низку неправдивих гасел, зокрема «про те, що вони зменшать тарифи»: «Це брехня. Тарифи визначаються тільки центральною владою. І ті, хто розповідають, що тарифи можна зменшити, вони саме і купували газ по 500 доларів, а не по 250, як ми сьогодні добилися. І саме ті, хто обіцяють сьогодні зменшення тарифів, зробили все, щоб сформувалися газові олігархи, щоб з державного бюджету витікали мільярди доларів і щоб ми мали газову залежність від Російської Федерації».

Проте місцеві депутати, підкреслив Глава Уряду, можуть і зобов’язані завершити програму субсидій. Арсеній Яценюк нагадав, що Уряд виділив 24,5 мільярда для надання субсидій: «І саме місцева влада несе відповідальність за те, щоби кожен громадянин отримав від держави субсидію і зміг заплатити свій рахунок за житлово-комунальні послуги».

Ще одне завдання депутатів місцевих рад – «поставити лічильники за рахунок коштів місцевого бюджету, поміняти котли й вікна, утеплити будинки, приміщення шкіл і лікарень - зробити так, щоб ми опалювали не атмосферу, а приміщення»: «У результаті людина буде платити менше».

Ще одне передвиборче гасло, зазначив Арсеній Яценюк – що після місцевих виборів в Україні буде контрактна армія. Глава Уряду наголосив, що рішення про запровадження контрактної армії є виключною компетенцією Президента України та Уряду України: «Це наша політична ціль – сформувати в Україні виключно професійну і фахову армію. І ми рухаємося до цієї цілі вже останніх 18 місяців». 

А зобов’язання міських голів і місцевих депутатів - зайнятися проблемами демобілізованих, підкреслив Арсеній Яценюк: «Забезпечте їх роботою, проведіть реабілітацію, дайте можливість їхнім сім'ям отримати нормальні життєві умови. І відносьтесь до кожного солдата, який живе в місті чи селі, де ви будете депутатом або мером, як до героя».

Ще одні «обіцянки» цієї передвиборчої кампанії, зазначив Глава Уряду – «що місцеві вибори всім підвищать заробітні платні й пенсії»: «Це також міф. Рішення про підняття заробітних плат і пенсій вже прийняв Уряд України. Так, це тільки перший етап. Але все, що ми заробили, весь ресурс, який ми додатково отримали, ми розподілили на підвищення зарплат, пенсій, стипендій. 12,5 мільйона українських громадян отримали додаткові кошти, починаючи з 1 вересня поточного року».

Водночас обов’язок місцевої влади – прозоро й ефективно використовувати кошти, які місцеві бюджети отримують внаслідок проведеної Урядом бюджетної децентралізації: «Після того, коли ми передали низку фінансових повноважень саме в місцеві громади, доходи таких місцевих громад зросли на 40%. Загалом додатково місцеві громади отримали 20 мільярдів гривень. Це нечувана сума».

Глава Уряду звернувся до громадян: «Ви повинні вимагати у місцевої влади звітності й прозорості використання цих коштів».


За інформацією Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ