Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Надходження від плати за землю у Черкаському районі зросли на 24,2 %

Надходження від плати за землю у Черкаському районі зросли на 24,2 %

Як поінформував в.о начальника ДПІ у Черкаському районі ГУ ДФС у Черкаській області Іван Приблуда, за сім місяців ц.р. платники Черкаського району спрямували до місцевого бюджету 10,6 млн. гривень плати за землю. Таким чином минулорічний показник був перевищений на 2,1 млн. грн. або на 24,2 відсотка. Збільшення надходжень плати за землю до фактичних надходжень минулого року одержано за рахунок орендної плати за землю з юридичних осіб – 125,6% (+1,8 млн.грн.).

Нагадаємо, що з 1 січня 2015 року плата за землю є складовою частиною податку на майно, до якого також входять транспортний податок та податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Платники плати за землю, крім фізичних осіб, самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому Податковим кодексом України, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.  

Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. Нарахування фізичним особам сум податку проводиться контролюючими органами, які видають платникам до 1 липня поточного року податкові повідомлення-рішення. Сплата юридичними особами здійснюється щомісячно рівними частками, фізичними особами – протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення.

ДПІ у Черкаському районі звертає увагу власників землі і землекористувачів – юридичних осіб та громадян на своєчасність розрахунків з бюджетом, кошти у вигляді земельного податку та орендної плати за землю спрямовуються до скарбничок місцевих громад на їх розвиток та вирішення соціально-економічних питань. 

 ДПІ у Черкаському районі ГУ ДФС у Черкаській області