Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Акція озеленення

Акція озеленення

Днями в урочищі «Кучугури» в адмінмежах Худяківської сільської ради лісівники СКП «Райліс» спільно з представниками районної ради і сектору інспектування у Черкаському районі Черкаської об’єднаної державної фінансової інспекції провели акцію озеленення довкілля. Захід мотивований необхідністю відновлення пошкодженого лісу та потребою привернути увагу суспільства, зокрема і жителів Худяків, до проблем вимирання лісових масивів, внаслідок людської недбалості.

Понад 60 років на території урочища, що славилося своїми сипучими пісками, буяє штучно створений ліс. Проте щороку дається взнаки людське недбальство та варварське ставлення до природи.

– Основною причиною знищення лісу є пожежі, що дуже часто трапляються на цій території у зв’язку з діяльністю людини. Нам би дуже хотілося, аби суспільство врешті звернуло увагу на шкоду, яку завдає природі. Досить часто відвідувачі лісу забувають про правила безпеки, «граючи з вогнем», – зазначив директор СКП «Райліс» Віталій Курінний. – Протягом останніх десяти років багато дерев було знищено, особливо внаслідок буревіїв. Завдяки збудованому цьогоріч рекреаційному пункту, кількість пожеж зменшилася, разом із тим знизився обсяг збитків, оскільки тепер маємо змогу контролювати ситуацію в лісі.

― Понад 50 га засадили лісники за весну і осінь, але ще є над чим працювати, бо загальна проща урочища складає близько 600 га, налаштував садівників на копітку працю головний лісничий Яків Шведенко і узявся за меч Колесова. Садили акацію білу, оскільки вона дуже швидко дає заліснення.

Робота проходила жваво, цьому сприяла і сонячна погода. Усі посадовці були задоволені власними результатами. До речі, до участі в акції був запрошений і депутатський корпус Худяківської сільської ради та сільський голова, проте ніхто із них так і не з’явився і не поцікавився, як проходить відновлення лісу.

Сподіватимемося, що вже через кілька років жителі Худяків зможуть достойно оцінити квітучі акації, що розростуться в урочищі «Кучугури».