Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

«Рік викликів і випробувань» – так означила Валентина Коваленко свою роботу на посаді голови обласної ради за рік

«Рік викликів і випробувань» – так означила Валентина Коваленко свою роботу на посаді голови обласної ради за рік «Рік викликів і випробувань» – так означила Валентина Коваленко свою роботу на посаді голови обласної ради за рік

25 лютого виповнилося рівно рік, коли на сесії депутати обласної ради обрали на посаду голови обласної ради Валентину Коваленко.

У сесійній залі Будинку рад Валентина Михайлівна прозвітувала про свою роботу, запросивши до діалогу всіх зацікавлених громадян, представників різних політичних сил та об’єднань, членів Громадської ради при облдержадміністрації та облраді, щоб не лише констатувати факти чи події, що сталися після революції Гідності, але й означити наступне спільне поле діяльності влади і жителів області.

Аналізуючи минулий період, Валентина Коваленко наголосила, що це був рік боротьби за українську Україну (цілісну, а не федералізовану), боротьби за європейську Україну проти імперської Росії та її прихвоснів - колаборантів; рік випробування нації на духовну мужність, патріотизм; рік випробування влади, обраної народом, на її спроможність бути чесною, відкритою, спроможність зруйнувати систему корупції, спроможність пролюструвати і покарати тих, хто підло збував ворогові Україну, грабував її, нищив морально і фізично кращих її синів і дочок.

Присутні на зустрічі хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто загинув в ім’я кращої долі української держави та її народу.

Потім голова обласної ради охарактеризувала ряд питань і проблем, які довелося вирішувати в перші і наступні дні, фактично в умовах неоголошеної війни, що триває майже рік на сході країни.

«Євромайдан, Революція Гідності, неоголошена російсько-українська війна, три хвилі мобілізації (нині триває четверта), присяги наших добровольців, мобілізованих, прикордонників, проводи в АТО, зустрічі з війни, похорони загиблих (а їх наразі – 73), зустрічі з пораненими, родинами загиблих героїв, робота з переселенцями, волонтерськими організаціями, вибори Президента та вибори до Верховної ради, а ще – 200-річчя Т. Г. Шевченка, 70-річчя визволення Черкаської області від фашистських загарбників, 80-річчя В. Симоненка, підготовка і проведення сесій, формування і наповнення бюджету 2015 року, розгляд звернень і заяв громадян – ці та інші події щільно наповнювали і наповнюють мої робочі дні», – зазначила Валентина Коваленко. 

Голова обласної ради, звітуючи, розповіла, що прагнула зробити, аби не зрадити цінності Майдану. Насамперед, бути чесною, справедливою, відкритою до людей з їхніми проблемами, стояти на захисті їхніх прав і свобод; боротися з корупцією; контролювати стан судових справ, пов’язаних із постраждалими майданівцями; організувати роботу ради таким чином, щоби депутати приймали важливі для життєдіяльності області рішення.

За словами Валентини Михайлівни, протягом року, що минув, було прийнято кілька важливих обласних програм: «Надання медичної допомоги хворим нефрологічного профілю» на 2014-2017 роки, «Регіональна програма модернізації комунальної теплоенергетики Черкаської області» з метою скорочення використання природного газу комунальними теплопостачальними підприємствами області, «Призовна дільниця», «Територіальна оборона», «Цивільного захисту населення»… 

Також обласна рада ухвалила низку звернень до органів і посадовців центральної влади, які стосувалися важливих політичних і соціально-економічних питань.

За спільного сприяння голови ради і голови облдержадміністрації створено Обласний центр допомоги армії, а на базі обласного госпіталю для ветеранів створено Центр реабілітації учасників АТО.  

Значна увага і зусилля спрямовувалися на допомогу учасникам АТО, їхнім сім’ям. На сьогодні за рахунок обласного бюджету вже виплатили 2 мільйони 200 тисяч гривень 44 сім’ям загиблих.

– Взагалі, проблемами учасників АТО займаюся повсякденно, – зауважила Валентина Коваленко. – Наприклад, за моєї ініціативи було проведено кілька акцій із збору коштів. Це і аукціон з продажу картин, під час якого було зібрано 200 тисяч гривень на потреби армії. І благодійне караоке, кошти від якого передали на протез бійцю Роману Колдуновичу, який втратив руку. Був проведений конкурс серед творчої молоді «Україна на вістрі слова». Найкращі твори зібрані і видруковані у книжку, яку передали на фронт та у бібліотеки області. 

Валентина Коваленко повідомила також, що в цілому обласна рада стала відкритішою для людей. Це стало можливим завдяки прийнятим на сесії змін до Регламенту обласної ради та виділенню коштів на облаштування відповідної системи відео-трансляції засідань із сесійної зали Будинку рад.

– Ось і ця зустріч нині транслюється в режимі он-лайн по Інтернету, – підкреслила голова облради. 

Окрім того, голова обласної ради повідомила, що для кращого ознайомлення і вирішення проблем територіальних громад, виїжджала в райони, на місця. Так, після поїздки на Канівщину були усунені недоліки у будівництві поліклінічного відділення райлікарні, у Кам’янському районі завершено будівництво спального корпусу Михайлівської школи-інтернату, передано в комунальну власність територіальній громаді м.Тальне мисливський замок Шувалова, відкрито дитячий садочок у с. Самгородок на Смілянщині.

Валентина Коваленко коротко охарактеризувала питання щодо впровадження децентралізації влади.  

– Впродовж цього року я багато зусиль докладала для того, щоб змінилося ставлення до місцевого самоврядування, щоб обласна рада не була під каблучною. Саме тому активно працювала, щоб проведення реформування місцевого самоврядування відбулося якнайшвидше, щоб максимум повноважень передати на місця, де люди бачитимуть хто і що робить – на користь людям чи на шкоду.

Не обійшла увагою Валентина Коваленко проблем із передачею землі та діяльності управління Держземагенства в Черкаській області, на яке йдуть звинувачення в корупційності, розпорядження комунальним майном територіальних громад тощо. 

На завершення звіту голова обласної ради подякувала всім, хто допомагав їй у роботі, та уважно вислухала пропозиції та зауваження учасників зустрічі, відповіла на запитання присутніх.

Вони, зокрема, стосувалися лікування хворих нирковою недостатністю методом гемодіалізу, кадрової політики, активізації діяльності правоохоронних органів щодо розслідування злочинів, вчинених під час революційних подій, на Черкащині. 

Окремо було висловлено стурбованість, що у приміщенні Обласного центру допомоги армії кілька днів підряд вимикають електроенергію, що ставить під загрозу збереження продуктів, що їх мають доправляти бійцям у зону АТО. 

Присутні ставили питання перед головою облради щодо проблем у гуманітарній сфері, наповнення інформаційного простору українськими передачами, створення заслону щодо призначення на посади некомпетентних людей, які не мають достатньої фахової підготовки. 

– Сподіваюся, що завдяки вам, вашій активності, активності всіх громадян Україна буде змінюватися, – висловила сподівання голова обласної ради. – Думаю, що нашу роботу, врешті-решт, найоб’єктивніше буде оцінювати громада.  

 

За інформацією відділу інформаційного забезпечення та
взаємодії із засобами масової інформації обласної ради