Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування

Відбулось розширене засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування

26 січня 2015 року у Києві відбулось розширене засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, яке провів Голова Верховної Ради України Володимир Гройсман. У заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування всіх рівнів, голови профільних парламентських комітетів, члени Кабінету Міністрів, представники Адміністрації Президента України, члени української делегації Конгресу місцевих та регіональних рад Ради Європи, експерти з питань децентралізації та територіальної організації влади. У роботі засідання взяла участь й голова обласної ради Валентина Коваленко.

Звертаючись до присутніх, Володимир Гройсман наголосив на необхідності якнайшвидшого реформування системи місцевого самоврядування та проведення децентралізації влади, відзначивши, що метою цієї зустрічі є напрацювання «плану дій спільної роботи, яка має привести до чітких зрозумілих реформ у сфері місцевого самоврядування».

Багато хто говорить про те, що війна – не час для проведення реформ, а децентралізація влади послабить нашу країну. Я категорично з цим не погоджуюсь, оскільки якісна система управління, ініціатива на місцях, на рівні громад, районів і областей, ініціативи, які сьогодні приноситимуть успіх у розвиток нашої держави, мають бути реалізовані, а для цього потрібно змінити систему, – зазначив він.

Про стан законодавчого забезпечення реформи децентралізації влади доповів віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко. Він зазначив, що «вся реформа по децентралізації влади стосується практично одного – регіонального розвитку.... Тому одним із важливих законопроектів є проект про засади регіонального розвитку. Ми хочемо побачити таку можливість, щоб сьогодні саме громади могли в першу чергу на базі тих законів, які приймаються, мати можливість самостійно залучати кошти, самостійно адмініструвати податки і самостійно розвиватися. А далі все залежатиме від кожної громади – наскільки вони оберуть спроможну місцеву владу, яка буде керувати цим процесом».

Про фінансове забезпечення децентралізації влади доповів перший заступник міністра фінансів Ігор Уманський.

Член Комітету з питань бюджету, народний депутат Анатолій Матвієнко у виступі зазначив: «Якщо сьогодні відповісти на запитання: чому ми такі бідні, то ми маємо відповісти, що в країні надмірна централізація. Якщо говорити про завдання, які першими стоять після корупції і війни, то децентралізація і є тим головним завданням, яким ми можемо поправити суттєво ситуацію… Бюджетна децентралізація була першим завданням, яке ставив перед собою Комітет у підготовці нової редакції змін до Бюджетного кодексу і формуванні Державного бюджету 2015 року... І ми чекаємо, що Уряд виконає свою обіцянку, і ми будемо мати можливість до 15 лютого відпрацювати бюджет так, як цього вимагає процедура, а також подивитися на Бюджетний і Податковий кодекс».

За його словами, запровадження радикальних змін вже в 2015 році висвітлило безліч проблем у самоврядуванні сіл, селищ, малих містечок, зокрема, щодо наповнення їх бюджетів новими доходними джерелами.

«Податок на нерухоме майно, місцевий акциз прямо залежить від найшвидшої імплементації прийнятих змін до Податкового кодексу. А до Верховної Ради ще не подано законопроект про перелік адміністративних послуг, який також є базою формування місцевих бюджетів», – наголосив Анатолій Матвієнко.

На думку народного депутата, сьогодні краще розглядати не добровільне об’єднання, а розукрупнення районів. Народний депутат застеріг: «Якщо ми підемо на добровільне об’єднання громад, то ми отримаємо какофонію: об’єднається відсотків 10, можливо 20, а решта не об'єднається. Ми знову не будемо розуміти, як ми організуємо владу. І, таким чином, тут потрібні радикальні дії, зокрема, на базовому рівні. Нам потрібно радикально змінювати ситуацію в державі».

Учасники засідання наголошували на доцільності Верховній Раді невідкладно розглянути проекти законів про засади державної регіональної політики та про добровільне об’єднання територіальних громад, а також прискорити підготовку нової редакції Закону «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

За результатами розширеного засідання всеукраїнським асоціаціям органів місцевого самоврядування рекомендується:

до 6 лютого 2015 року підготувати та подати до Кабінету Міністрів України узгоджені пропозиції щодо зміни до Бюджету на поточний рік у частині фінансового забезпечення місцевого самоврядування;

Кабінету Міністрів спільно з членами Консультативної ради, всеукраїнськими асоціаціями органів місцевого самоврядування рекомендується проводити роз’яснювальну роботу у територіальних громадах, місцевих радах усіх рівнів щодо практичного застосування змін до законодавства, спрямованих на фінансове забезпечення місцевого самоврядування та децентралізацію влади.

Також Консультативна рада з питань місцевого самоврядування рекомендувала Голові Верховної Ради України звернутися до Президента України та Верховної Ради України з пропозицією невідкладно розпочати підготовку відповідного законопроекту про внесення змін до Конституції України, забезпечивши при цьому прозорість конституційного процесу та участь у ньому органів місцевого самоврядування.