Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

В області триває підготовка до відзначення ювілею Василя Симоненка

В області триває підготовка до відзначення ювілею Василя Симоненка

Днями голова обласної ради Валентина Коваленко провела засідання оргкомітету з підготовки та відзначення 80-річчя від дня народження Василя Симоненка. У засіданні взяв участь заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Віталій Коваль.

До участі в обговоренні питань були запрошені керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації, представники літературно-мистецького кола, члени конкурсної комісії з визначення переможців щорічного літературного конкурсу на здобуття Всеукраїнської літературної премії імені Василя Симоненка, знавці та дослідники його творчості, засоби масової інформації.

Спочатку присутні на нараді заслухали Володимира Поліщука – голову комісії з присудження премії імені Василя Симоненка про визначення переможців у 2014 році.

Як зазначив Володимир Трохимович, нинішнього року на конкурс було подано значно більше творів, що вкотре підтверджує його високий престиж. Переможців визначено у двох номінаціях. В номінації «За кращу першу поетичну збірку» перемогу отримала автор збірки поезій «Привези мені сонце» Ольга Прохорчук (м. Київ), а в номінації «За кращий художній твір» за збірку поезій «Мовизна» та роман «Війна і ми» переміг Сергій Пантюк (м. Київ).

Спеціально виготовлений нагрудний знак та премію вручать у січні – в день народження Василя Симоненка.

2015 рік на Черкащині оголосили роком Василя Симоненка. Щоб гідно вшанувати 80-річчя поета, заплановано провести низку заходів. Зокрема, організувати та провести у закладах культури і мистецтва, школах, бібліотеках, вищих навчальних закладах бесіди, лекції, семінари, виховні години, конференції, конкурси читців, виставки, спецвипуски, написання рефератів та експозиції тощо, присвячених ювілею поета.

Підтримано створення комунальним закладом «Обласна бібліотека для юнацтва імені Василя Симоненка» обласної ради блогу поета в Інтернеті, перейменування однієї з вулиць обласного центру на його честь, виготовлення погруддя для розміщення його в редакції газети «Черкаський край», в якій він колись працював.

На нараді обговорювалося питання щодо прискорення робіт з ремонту приміщення редакції, поновлення та поповнення експозицій меморіального комплексу-музею «Робочий кабінет Василя Симоненка», видання кращих творів його поезії і казок та інше.

Присутні на нараді визначилися з датою проведення традиційного літературного вечора. Було прийнято рішення, що вшанування поета відбудеться 8 січня. Він складатиметься з двох частин. Під час урочистої виступлять знавці і дослідники творчості, будуть нагороджені переможці конкурсу. А в другій частині усі присутні зможуть переглянути виставу «Серед тиші і грому» про життя і творчість Василя Симоненка.