Уряд виділить 2,5 млрд. грн. на проведення виплат по незахищених статтях державного та місцевих бюджетів
- Деталі
- Опубліковано: П'ятниця, 30 травня 2014, 10:03
- Перегляди: 811
27 травня 2014 року Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк провів засідання Кабінету Міністрів. На порядку денному роботи Уряду було обговорення поточної фінансової ситуації та питань зовнішньої політики країни, зокрема, євроінтеграції й вирішення газових питань із Російською Федерацією.
За словами Арсенія Яценюка, не зважаючи на складність фінансової ситуації в країні, Урядом прийнято рішення забезпечити проведення виплат по незахищених статтях державного та місцевих бюджетів.
– Протягом останніх трьох місяців ситуація була вкрай складна, вона залишається і зараз непростою, але ми винайшли ресурс, який ми отримали від наших міжнародних фінансових донорів, і 2,5 млрд. грн. буде розподілено по всіх місцевих бюджетах. Знаю, що у вас накопичилася маса платіжних доручень, і це вперше за три місяці, коли ми прийняли рішення допомогти територіальним громадам, – зауважив він, звертаючись до представників регіонів.
Основним завданням Уряду щодо економічного розвитку країни, за словами Прем’єр-міністра, є зруйнування стандартних бюрократичні підходів, що діяли протягом «23-х років і призвели до того, що економіки не залишилося».
«Я поставив завдання вкотре Мінекономіки і профільним міністерствам: Саме тому разом з нашими європейськими партнерами ми створили групу підтримки України. В кожному міністерстві тепер буде фахівець з Європейського Союзу, який буде допомагати Україні виконувати Угоду між Україною і Євросоюзом та наближувати нас до Європейського Союзу і європейських стандартів», – сказав Глава Уряду та додав, що з цією ж метою у кожному міністерстві вводиться окрема посада заступника міністра з питань європейської інтеграції.
Арсеній Яценюк окремо зупинився на питаннях газових спорів з Росією.
– 29-го числа спливає термін доарбітражного врегулювання спору між українською НАК «Нафтогаз» та російським газовим монополістом «Газпром». Росія не зробила жодного кроку для врегулювання цієї суперечки, часу не залишилось. Якщо до 29-го числа між «Нафтогазом» і «Газпромом» не буде підписано відповідної угоди, яка б відповідала тій передарбітражній вимозі, яку Україна відправила майже місяць тому, то це означає, що ми будемо зустрічатись з російським «Газпромом» у Стокгольмі в суді, – відзначив він та додав, що Уряд вже сьогодні готовий сплатити за придбаний газ, однак залишається відкритим питання «повернення Україні 2,2 млрд. кубічних метрів газу, які Росія вкрала через Чорноморнафтогаз на території АРК, а це не мало не багато в цінах російського «Газпрому» 1 млрд. американських доларів. Я вже не кажу про сотні мільярдів доларів, які Росія вкрала в українських громадян через анексію Криму».
Щодо перемовин з Російською Федерацією Арсеній Яценюк зазначив, що позиція Уряду також залишається незмінною: в сучасних умовах двосторонні переговори без присутності США і ЄС не представляються можливими.
«Також хотів би нагадати, що ми запропонували нашим європейським і американським партнерам – Росія не є учасником Енергетичної хартії, Росія не є учасником Енергетичного співтовариства, тобто у нас абсолютно різні правові бази. Україна є учасником Енергетичної хартії, Україна виконує третій енергетичний пакет, тому в рамках цієї газової кризи ми повинні по-новому збудувати енергетичний ринок Європи. Це означає, що російський газ продається не на кордоні між Україною і ЄС, а на кордоні між Україною і Росією. Це означає, що українська газотранспортна система повинна спільно експлуатуватися і модернізуватися нашими європейськими партнерами і партнерами з США. Це означає, що українські сховища повинні бути наповнені газом, і цей газ повинен належати українським, європейським, американським компаніям. Якщо хоче Росія заходити – будь ласка, ми дамо всім доступ, так як цього вимагає міжнародне законодавство», – наголосив Арсеній Яценюк.
Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії
із засобами масової інформації виконавчого апарату
районної ради