Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Трагічні дні тоталітарного режиму

вишиванка

18 травня – 80-ті роковини депортації кримськотатарського народу з території Кримського півострова радянським тоталітарним режимом.

У1944 році за три дні з Криму вивезли понад 190 тисяч кримських татар. Також у 1944-му з півострова депортували понад 40 тисяч болгар, вірмен, греків, турків і ромів. Це була спецоперація військ НКВД зі звільнення Кримського півострова від корінного населення.

12 листопада 2015 року Верховна Рада України своєю постановою визнала депортацію з Криму кримських татар - геноцидом кримськотатарського народу і встановила в Україні 18 травня День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

19 травня, в третю неділю травня – День пам’яті жертв політичних репресій. Вшановуємо десятки тисяч людей, розстріляних комуністичним режимом, сотень тисяч кинутих у в’язниці й табори, на заслання чи примусове психіатричне лікування. Кількість цих мучеників Україні досі неможливо підрахувати.

Сьогодні рф є наступницею цих людиноненависницьких практик – вона виправдовує і глорифікує сталінський режим, нарощує і вдосконалює репресивну політику, жертвами якої уже стали тисячі мешканців окупованих територій.

Український народ, який зазнав переслідувань і репресій, став жертвою радянського геноциду Голодомору 1932–1933, переживаючи війну з рф,  усвідомлює та повністю поділяє біль депортації. Це – наша спільна трагедія.

За матеріалами Інституту національної пам'яті