Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Сьогодні Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні

Друга світова розпочалася внаслідок домовленостей двох тоталітарних режимів: нацистського у Німеччині й комуністичного в СРСР, а також мовчазного небажання найпотужніших держав світу чинити спротив агресорам.

8 травня – нагадування про катастрофу війни, а не про тріумф одних народів над іншими, переможців над переможеними.

Війна – це не лише військові дії, це - трагедії, маленькі і великі людські біди мирних цивільних людей, це також окупація і примусові роботи, втрата життя і житла, зламані долі….

Нацисти і комуністи, що однаково не рахувалися з ціною людського життя, у власних цілях та геополітичних іграх використовували прагнення українців до незалежності й суверенітету.

Перемога над нацизмом була здобута внаслідок неймовірної концентрації всіх сил, взаємодопомоги, консолідації і мобілізації суспільства, солідарності народів та повного перелаштування економічного, політичного і соціального життя в інтересах боротьби зі злом.

Українці під час другої світової війни зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини, втім, як і нині, за крок до третьої світової війни.

Сьогодні світове співтовариство має змогу не повторювати історичних уроків для прийняття адекватних безпекових рішень, зокрема щодо російської агресії проти України.

Пам’ять про війну має цінувати мир і захищати його всіма розумними засобами.