Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Предмет "Захист України" у закладах освіти

захист

Стан повномасштабної війни в Україні потребує прагматичних підходів до формування готовності старшокласників до військової служби в Збройних Силах України, Міністерстві внутрішніх справ, Національній гвардії України та інших військових формуваннях. З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, у закладах освіти введено предмет "Захист України".

На уроках предмета «Захист України» учні отримують початковий військовий вишкіл, зокрема: засвоєння основ захисту України, цивільного захисту населення, домедичної допомоги, здійснення психологічної підготовки учнівської молоді до захисту України; набуття знань про функції Збройних Сил України та інших військових формувань; забезпечення власної безпеки і безпеки інших людей у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часу; професійної орієнтації молоді до служби у Збройних Силах України та інших військових формуваннях і відповідно усвідомлення обов’язку щодо захисту України.

Держава передбачила субвенцію місцевим бюджетам для забезпечення викладання навчального предмета "Захист України". Зокрема до обласного бюджету Черкаської області надійде на закупівлю засобів навчання та комп’ютерного обладнання для оснащення навчальних кабінетів 84472,8 тис. грн., та на підвищення кваліфікації педагогічних працівників, які викладають зазначений предмет 5117,6 тис. грн.