Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Вишиванка - символ української сили, ознака сміливості

 Вишиванка - символ української сили, ознака сміливості

Вишиванка – це особливий, найяскравіший символ української культури. Одягаючи вишиту сорочку, засвідчуємо свою приналежність до прадавньої української культурної традиції.

Вишиванка - символ української сили, ознака сміливості Вишиванка - символ української сили, ознака сміливості

З кожним роком, відкриваючи сторінки справжньої, а не переписаної комуністичним тоталітарним режимом історії, приходить усвідомлення віковічних страждань та постійної боротьби за власну незалежність свободолюбивого, нескореного, з міцним характером українського народу.

Вишиті на полотні візерунки, мають неповторну магнетичну силу, тісний зв’язок з рідною землею, з домівкою, захищають та надають наснаги.

Вишита сорочка була оберегом для козаків, які боронили рідну землю, зігрівала душу і зцілювала рани українців на чужині, для дисидентів була способом самовираження власної свободи та символом непокори, підтримувала віру та надавала сил вижити у таборах, нині українські військові одягають вишиті сорочки, вважаючи їх сучасною зброєю та захистом від ворогів.

Сьогодні в українському суспільстві є великий попит на справжню історію, яка замовчувалася роками, на переосмислення культурних традицій. Українська вишита сорочка пройшла довгий, нелегкий шлях до наших днів, ставши величезним скарбом, який залишили нам наші предки. Маємо берегти і примножувати набутий віками досвід і накопичені знання та передати цей скарб у спадок нашим нащадкам.

Україна у вишиванці непереможна!

З повагою Голова Черкаської районної ради Олександр ВАСИЛЕНКО