Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Пам'ять про політичні репресії має передаватися нащадкам

 Пам'ять про політичні репресії має передаватися нащадкам

Через терор і репресії пройшли усі верстви українського населення. Місця поховання репресованих максимально приховувалися, а які приховати не вдалося ставали режимними об’єктами КГБ.

Масові репресії громадян відбувалися у 1937–1938 роках з ініціативи керівництва СРСР й особисто Й.Сталіна. Комуністичним терором було знищено політичну, мистецьку та наукову еліти, деформовано суспільні зв'язки, зруйновані традиційні цінності. Система терору була направлена на позбавлення українців власної культури, ідентичності та незалежності.

Часткова реабілітація жертв політичних репресій була проведена у другій половині    1950-х – на початку 1960-х років. У 1991 році, після проголошення незалежності, в Україні було ухвалено Закон «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні». У 2015 році прийнято Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганд їхньої символіки». У 2018 році – Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років». І тільки з 2019 року почала працювати Національна комісія з реабілітації, яка є спеціальним постійно діючим органом при Українському інституті національної пам’яті.

Нажаль тривалий час доступ до радянських архівів був заборонений. Значна частина архівних справ залишається під грифом "таємно" дотепер.

Про репресії не говорили навіть у родинах – це було небезпечно. Прийдешні покоління намагалися убезпечити від пам'яті про ті, страшні події, про тоталітарний режим, у якому довелося виживати. І як наслідок, стала можливою сьогоднішня війна.

Авторитаризм приводить до репресій та воєн. Захищаємо демократію та дбайливо зберігаємо пам'ять про мільйони загублених життів українців, бездушно знищених тоталітарним режимом.

З повагою Голова Черкаської районної ради           Олександр ВАСИЛЕНКО