18 березня 2014 року голова обласної ради Валентина Коваленко провела засідання Консультативно-координаційної ради
- Деталі
- Опубліковано: Середа, 19 березня 2014, 11:20
- Перегляди: 1132
18 березня 2014 року голова обласної ради Валентина Коваленко провела засідання Консультативно-координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради.
У роботі Консультативно-координаційної ради взяв участь голова Черкаської районної ради Анатолій Яріш.
«Сьогодні ми зібрались у такому складі, щоб обговорити актуальні питання нашої діяльності, що внесені до порядку денного за вашими пропозиціями», – зазначила Валентина Коваленко, відкриваючи засідання.
Вона висловила переконання, що запропонований порядок денний дозволить присутнім не лише обговорити усі «наболілі» в районах питання, але й висловитись кожному з присутніх щодо інших питань, які хвилюють громаду. Також голова обласної ради познайомила присутніх з головами районних рад, переважаюча більшість яких є новообраними та є представниками і виразниками позиції громадськості, «майданів» кожного з районів.
У ході розгляду питань порядку денного голови районних рад активно долучилися до обговорюваних питань та мали змогу озвучити своє особисті бачення на вирішення певної проблеми.
Під час обговорення проекту Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, Валентина Коваленко зауважила, що від часу ухвалення Конституції України та базових для місцевого самоврядування нормативно-правових актів розвиток місцевого самоврядування фактично зупинився, оскільки переважна більшість територіальних громад через їх надмірну подрібненість та надзвичайно слабку матеріально-фінансову базу виявились неспроможними виконувати всі повноваження місцевого самоврядування.
– На сьогодні існуюча в Україні система місцевого самоврядування не задовольняє потреб суспільства. Функціонування місцевого самоврядування у більшості територіальних громад не забезпечує створення та підтримки сприятливого життєвого середовища, необхідного для всебічного розвитку людини, її самореалізації, захисту її прав, надання населенню якісних і доступних адміністративних, соціальних та інших послуг, – відзначила голова обласної ради та додала, що необхідність постійної фінансової підтримки малочисельних територіальних громад з використанням системи дотацій вирівнювання, яка реалізується через районні бюджети стримує розвиток малих міст і великих селищ.
За її словами, Концепцією реформи місцевого самоврядування визначено, що адміністративно-територіальний устрій складатиметься з трьох рівнів: базового (громади); районного (райони) та регіонального (Автономна Республіка Крим, області, міста Київ і Севастополь), відповідно до яких формуються повноваження відповідного органу місцевого самоврядування. Реформування заплановано здійснювати у два етапи, наслідком яких стане запровадження обґрунтованої територіальної основи для діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади, здатних забезпечити доступність та якість публічних послуг, що надаються такими органами, а також, значною мірою, необхідну для цього ресурсну базу.
Перед присутніми виступив і новопризначений голова облдержадміністрації Юрій Ткаченко. Зокрема, він закликав голів районних рад у якнайкоротші терміни, із залученням широкого кола громадськості запропонувати кандидатури на посади голів райдержадміністрацій, з тим, щоб налагодити структурну вертикаль та забезпечити злагоджену роботу усього управлінського механізму.
Про здійснення заходів щодо економного, раціонального використання державних коштів та коштів місцевих бюджетів та про наповнення й виконання місцевих бюджетів у 2014 році доповів директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Володимир Кулеша. Він, зокрема, поінформував про дефіцит бюджету, борги та можливе поглиблення деструктивних фактів у питаннях фінансового забезпечення обласного і місцевих бюджетів. Володимир Кулеша, звертаючись до присутніх голів районних рад, закликав їх не лише до жорсткої економії бюджетного ресурсу, але й до плідної співпраці з головами територіальних громад у питаннях акумулювання додаткових коштів до місцевих бюджетів, в тому числі – викриття корупційних схем ухилення від сплати податків та виведення бізнесу із «тіні».
Із планами проведення у 2014 році ревізії фінансово-господарської діяльності органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування області ознайомила присутніх в.о. начальника Державної фінансової інспекції в області Світлана Євмина.
У свою чергу, про порядок та проблеми казначейського обслуговування місцевих бюджетів доповіла заступник начальника Головного управління Державної казначейської служби в області Олександра Добровольська. За її словами, це питання на сьогодні є чи не найбільш проблемним в області, адже усі проплати, видатки тощо з бюджету області проходять через єдиний загальнодержавний казначейський рахунок, що, як відомо, залишився порожнім. На жаль, констатувала доповідач, на сьогодні немає швидкого механізму вирішення цієї загальнодержавної проблеми.
Про реалізацію державної політики у сфері земельних відносин поінформував начальник Головного управління Держземагенства у Черкаській області Петро Гаман. Найбільше присутні нарікали на корупцію, непрозорість роботи відомства, з якою стикаються громадяни, що звертаються до Держземагенства.
Директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Оксана Криницька поінформувала присутніх щодо стану розвитку агропромислового сектору області. За її словами, загальна ситуація в області зі збереження озимих посівів є задовільною, активно завершується посівна кампанія, тож залишається сподіватись лише на сприятливі погодні умови.
Щодо стану функціонування галузі охорони здоров’я, реформування первинного та вторинного рівнів надання медичної допомоги доповів директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Володимир Брожик. Інформуючи присутніх з цього питання, Володимир Леонідович зазначив, що на сьогодні головним досягненням галузі залишається збережена повністю мережа закладів охорони здоров’я в області. Однак, у зв’язку з недофінансуванням галузі за останні два місяці (профінансовано лише на 26,7% від необхідного) виникають непоодинокі проблеми, зокрема, щодо забезпечення пальним швидких допомог, затримки з виплат заробітних плат працівникам тощо.
Він також відповів на запитання голови обласної ради щодо здійснення подальшого лікування хворих на ниркову недостатність у ТОВ «Фрезеніус», що надає послуги гемодіалізу. Зокрема, на переконання директора Департаменту, угоди про фінансування надання послуги гемодіалізу приватним підприємством має й надалі здійснюватись на основі підписання договірних угод приватника з районними радами Черкащини, жителі громад яких потребують цієї послуги.
Про стан боротьби зі злочинністю та охорони громадського правопорядку на території області учасників наради поінформував заступник начальника Управління УМВС України в області Володимир Іващенко. Особливу увагу доповідач приділив питанням розслідування злочинів, здійснених проти учасників акцій протестів, автомайдану тощо. За його словами, на сьогодні в області порушено 4 кримінальні справи, ведеться досудове розслідування, але велика кількість свідків подій призводить до певної затримки з’ясування обставин.
Голова Черкаської районної ради Анатолій Яріш підняв питання про тимчасове надання в користування земель державної власності для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Анатолій Анатолійович наголосив, що ні районна державна адміністрація, ні Держземагенство не мають права укладати дані угоди, а сільська рада має право тільки в межах населеного пункту надавати землю в оренду. Тоді в даному випадку укладання договорів оренди землі за межами населених пунктів залишається неврегульованим, а бюджет Черкаського району втратить близько 3 млн. грн. Тому дане питання треба вирішувати на обласному рівні спільно з правоохоронними органами та громадою.
Підсумовуючи роботу зібрання, Валентина Коваленко висловила переконання, що сьогоднішня зустріч була продуктивною для кожного її учасника та закликала кожного з голів районних рад, міських голів до конструктивної, злагодженої подальшої співпраці. Вона також нагадала про високу відповідальність, що несе «на собі» сьогоднішня влада, адже усі керівники і працівники знаходяться під прискіпливим «поглядом» кожного громадянина, учасників Майдану та Небесної Сотні.
Голова обласної ради також повідомила, що на сьогодні вже є проект розпорядження щодо створення консультативно-дорадчого органу «Громадська рада при голові обласної ради».
– Громадська рада є органом, утвореним для забезпечення участі громадян в управлінні місцевими справами, налагодженням ефективної взаємодії голови Черкаської обласної ради з громадськістю, врахування громадської думки під час формування та реалізації програм соціально-економічного та культурного розвитку Черкаської області. Розроблено Положення про Громадську раду, де окреслено основні завдання та функції Громадської ради, – зазначила вона.
Відділ інформаційного забезпечення та
взаємодії із засобами масової інформації
виконавчого апарату районної ради