Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Позиційний документ щодо надання Україні статусу кандидата на члени в ЄС

Позиційний документ щодо надання Україні статусу кандидата на члени в ЄС

Українська асоціація районних та обласних рад, за ініціативи Міністерства розвитку громад та територій України, Віце-прем'єр Міністра України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, надіслала позиційний документ щодо отримання Україною статусу кандидата на членство в Європейському Союзі.

Майбутнє України залежить від ЄС. Курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію закріплений у Конституції України. У разі отримання статусу кандидата, Україні доведеться ще багато працювати для того, щоб бути сильним і потужним членом європейської родини. Потрібно буде пройти трансформацію та провести складні реформи. Але все це дуже важливо для України.

Якщо дуже коротко, то алгоритм набуття статусу кандидата такий: спочатку Європейська комісія працює над висновком для представлення його Європейській раді, потім Європейська рада доручає Раді ЄС розглянути питання надання державі статусу кандидата. Наступним кроком Рада ЄС приймає рішення про можливість надання статусу кандидата. І лише потім Європейська рада підтверджує рішення Ради ЄС і надає статус кандидата.