13 лютого у Черкаській районній раді відбувся семінар щодо дотримання вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»
- Деталі
- Опубліковано: Четвер, 13 лютого 2014, 17:02
- Перегляди: 954
13 лютого у Черкаській районній раді відбувся семінар з депутатами та посадовими особами районної ради, сільськими, селищним головами, секретарями сільських, селищної рад, уповноваженими особами з питань запобігання та виявлення корупції на підприємствах, в установах та організаціях, що перебувають в районній комунальній власності щодо дотримання Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції». На семінар були запрошені представники прокуратури Черкаського району, управління державної служби Національного агентства України з питань державної служби в Черкаській області, УДСБЕЗ МВС України в Черкаській області, УБОЗ МВС України в Черкаській області, районного управління юстиції.
Відкрив і вів семінар голова районної ради Микола Смірнов. На початку зібрання він наголосив на важливості проведення семінару, який дає можливість депутатам районної ради та посадовим особам місцевого самоврядування поглибити свої знання, у сфері реалізації антикорупційного законодавства, поспілкуватися з фахівцями різних галузей аби потім упередити себе та своїх колег від здійснення, прийняття неправильних, неправомірних рішень, дій або бездіяльності, невиконання тих чи інших законів, положень при вирішенні проблем громади.
У ході семінару його учасники розглянули та обговорили актуальні питання, зокрема: виконання норм та вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» на практиці; декларування майна, доходів, витрат і зобов’язань фінансового характеру депутатами місцевих рад та посадовими особами місцевого самоврядування; організація роботи по запобіганню та виявленню корупції в органах місцевого самоврядування; відповідальність за корупційні правопорушення.
– Декларація, передбачена Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», подається з метою створення умов прозорості діяльності осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, а також виявлення та недопущення конфлікту інтересів у їх діяльності, – нагадав голова районної ради Микола Смірнов.
Як відомо, з 1 січня 2014 року антикорупційне законодавство посилилося. Відтепер, особи, визначені у законі «Про засади запобігання і протидії корупції», повинні декларувати не лише свій майновий стан, а і майновий стан членів сім'ї.
– При цьому до членів сім'ї законом віднесено осіб, які перебувають у шлюбі, їхніх дітей, осіб, які перебувають під опікою і піклуванням, інших осіб, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки, у тому числі осіб, які спільно проживають, але не перебувають у шлюбі, – зазначив виконуючий обов’язки начальника управління державної служби Національного агентства України з питань державної служби в Черкаській області Василь Олійник.
З питанням про відповідальність за корупційні правопорушення виступив співробітник відділу боротьби з корупцією управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Черкаській області Дмитро Гарбазей.
Про зміни в Кримінальному кодексі України щодо відповідальності за хабар присутніх поінформував начальник відділу оперативних розробок управління державної служби з економічною злочинністю УМВС України в Черкаській області Андрій Крилов. Відтак, за ст.368 Кримінального кодексу України до відповідальності можна притягнути особу, яка тільки прийняла пропозицію або дала обіцянку виконати. Доказовою базою стануть слова, належним чином задокументовані.
Протягом усього семінару присутні мали змогу обговорювати всі озвучені питання та отримувати консультації відповідних фахівців.
Відділ інформаційного забезпечення та
взаємодії із засобами масової інформації
виконавчого апарату районної ради