Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Відкриття відреконструйованого музею Тараса Шевченка відбулося сьогодні у селі Мошни

Відкриття відреконструйованого музею Тараса Шевченка  відбулося сьогодні у селі Мошни Відкриття відреконструйованого музею Тараса Шевченка  відбулося сьогодні у селі Мошни

Відкриття відреконструйованого музею Тараса Шевченка відбулося сьогодні у селі Мошни Черкаського району за участі Віце-прем'єр-міністра України Костянтина Грищенка, голови облдержадміністрації Сергія Тулуба, голови облради Валерія Черняка, голови райради Миколи Смірнова і голови райдержадміністрації Олега Костирі.

Відкриття відреконструйованого музею Тараса Шевченка  відбулося сьогодні у селі Мошни

Реставрація музею здійснювалася на виконання рішення Всеукраїнської гуманітарної ради при Президентові України, у рамках підготовки до відзначення 200-річчя Тараса Шевченка. Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович оголосив 2014 рік в Україні Роком Тараса Шевченка.

Відтак нині на території 1540 метрів квадратних, в колишньому помешканні міщанина Нагановського, де під час своєї останньої подорожі в Україну в липні 1859 року Тарас Шевченко провів кілька ночей після арешту в Прохорівці, розташовано цілий музейний комплекс, що складається з власне самого приміщення будинку, стайні та погреба.

Робота над реставрацією музейного комплексу була дуже делікатною та тривалою. Так, лише протягом усього 2012 року науковці працювали над вивченням матеріалів, займалися перекладами наукових праць та проводили численні дослідження. Проте саме завдяки такій ґрунтовній роботі, нині усі охочі мають змогу оглянути унікальні музейні експозиції, що розташовані у 5 кімнатах.

Відкриття відреконструйованого музею Тараса Шевченка  відбулося сьогодні у селі Мошни

Віце-прем'єр-міністр України Костянтин Грищенко високо оцінив виконану роботу зі створення музейного комплексу та висловив вдячність усім, хто долучився до цієї важливої для усієї Украйни справи.

«Сьогодні нам, як ніколи, усім потрібно пам’ятати про заповіт Тараса Шевченка, про його заклик любити Україну, бути разом та спільно будувати наше майбутнє, – наголосив Костянтин Грищенко. – Шевченко – це та об’єднуюча постать та духовний лідер, який заклав підвалини і української державності, і української самосвідомості. Ми повинні зробити все можливе, аби гідно пошанувати цю велику людину. І це ми робимо від щирого серця. Я вдячний керівнику Черкаської області Сергію Тулубу, керівникам районів і всім тим, хто долучився до цієї великої справи!»

Натомість керівник Черкаської області Сергій Тулуб підкреслив – це лише початок: «Для нас, черкащан, найголовнішою подією цього року є відзначення 200-річного ювілею Великого Тараса Шевченка. І на виконання рішень Гуманітарної ради та Указів і доручень Президента України відповідну роботу з підготовки ми розпочали ще три роки тому. Нині ж перед нами – земляками Великого Генія – стоїть надзвичайно важливе завдання: успішно завершити заплановане, достойно зустріти шанувальників життя і творчості Тараса Шевченка».

Відділ інформаційного забезпечення та
взаємодії із засобами масової інформації
виконавчого апарату районної ради