Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО





Обласну естафету «Черкащина. Віхи шістдесятирічної історії» приймав Черкаський район

«Черкащина. Віхи шістдесятирічної історії» «Черкащина. Віхи шістдесятирічної історії»

Протягом року містами та районами області крокувала естафета «Черкащина. Віхи шістдесятирічної історії». Щодня літописці Черкащини вносили визначні події з історії свого краю в альбом-літопис, а самобутні майстрині виписували традиційний для своєї місцевості орнамент на рушнику єдності. Цього тижня символи естафети від сусідів – Чигиринського краю – перейняв Черкаський район. Шанованих гостей хліб-сіллю зустрічали у Свидівку.

Нагадаймо, естафета стартувала 8 січня в Драбівському районі. Упродовж року п’ять міст та дев’ятнадцять районів Черкаської області заповнювали 32-метрове полотно автентичним рушниковим орнаментом, притаманним для своєї місцевості. Черкаському району випало останнім вписувати в літопис історії області своє дерево роду, а вже 4 грудня символи естафети передадуть в місто Черкаси.

Рушник єдності та альбом-літопис керівники Чигиринського району передали голові райдержадміністрації Олегу Костирі, голові районної ради Миколі Смірнову, сільському голові Світлані Вовк та Заслуженому лікарю України, депутату обласної ради Василю Кроту.

– Перегортаючи віхи шістдесятилітньої історії Черкаської області, нашому району судилося зробити ювілейний запис в літопис Черкащини, – зазначив у вітальному слові голова райдержадміністрації Олег Костиря. – Я переконаний, що рушник цей стане родинним оберегом нашого краю, нестиме нам мир, злагоду та оберігатиме наш край від невдач і лиха.

Учасники заходу, а це представники трудових колективів, підприємств, установ і організацій району, сільські та селищний голови, ветерани війни та праці, зазначають, що подібне дійство звеличує насамперед людину праці, що будувала свій край, стає своєрідним містком між минулим, нинішнім та прийдешніми поколіннями.

– Черкаський район – це край прадавніх хліборобських традицій, край трударів, край, що має свою самобутню історію, тому ми дуже раді, що честь приймати естафету випала саме нашому селу, – зазначає сільський голова Світлана Вовк. – Такий масштабний урочистий захід дав нам ще одну нагоду поринути в історію та пройнятися гордістю за наш рідний край.

Важлива та відповідальна місія по створенню рушникової композиції постала перед черкаськими майстринями. Як розповіла начальник відділу культури та туризму Людмила Морощук, аби досягнути поставленого завдання, проведено ґрунтовну роботу по дослідженню стародавньої мошнівської вишивки. На рушнику єдності планується відтворити генеалогічне дерево нашого краю.

Концертна програма, яку підготував відділ культури та туризму райдержадміністрації, перепліталася мереживом історії району та відеосупроводом. Цього дня згадали всіх шанованих людей краю, хто примножив його добробут, підніс до вершин благополуччя та достатку, посіяв зерна правди та добра в прийдешні покоління. На щедрій, та славній свидівоцькій землі учасників заходу вітали народний аматорський самодіяльний ансамбль пісні й танцю «Обереги», танцювальний колектив будинку культури «Свидівчанка» та аматори районної сцени. Вдалим доповненням святкової програми стали книжкові виставки «Вічне і живе Шевченкове слово», а також до 70-річчя визволення району у роки Великої вітчизняної війни та 60-річчя утворення Черкаської області, яку підготували бібліотечні працівники села.

Наталя Усенко