Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО





29 жовтня відбулося засідання колегії облдержадміністрації, у її роботі взяв участь голова районної ради Микола Смірнов

29 жовтня відбулося засідання колегії облдержадміністрації, у її роботі взяв участь голова районної ради Микола Смірнов

29 жовтня відбулося засідання колегії облдержадміністрації, у її роботі взяв участь голова районної ради Микола Смірнов. Під час якого піднімалися питання про стан виконання заходів обласної цільової програми «Село Черкащини – 2020», забезпечення доступності якісних лікарських засобів і виробів медичного призначення для населення області та стан підготовки до відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Розпочинаючи обговорення першого питання, голова обласної державної адміністрації Сергій Тулуб наголосив на тому, що Черкащина по праву є лідером у розвитку сільського господарства нашої держави.

 

«Третина м’ясопродуктів, чверть консервованих овочів та лікеро-горілчаних виробів, кожна десята тонна сирів і цукру в Україні виробляється на переробних підприємствах області, значна частина яких розташована в сільській місцевості. При цьому ми продовжуємо лідирувати за показниками врожайності в державі. Але головне сьогодні - не економічні показники, а рівень життя та добробуту селян. На цьому наголошував під час останнього засідання Ради регіонів Президент України Віктор Янукович», - зазначив Сергій Борисович.

На Черкащині ще два роки тому із врахуванням потреб сучасного села прийнято цільову програму «Село Черкащини – 2020». У ході її виконання вдалося підвищити заробітну плату в аграрному секторі (із 1 400 до 2 376 гривень);поновити роботу 25 молочно-товарних ферм та 47 кооперативів; придбати 60 шкільних автобусів; реорганізувати 25 дільничних лікарень у лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини; збудувати та відкрити 18 спортивних майданчиків, 5 футбольних полів і 2 нових стадіони; відновити майже 718 км мереж вуличного освітлення тощо.

Важливим питанням, за словами директора Департаменту агропромислового розвитку ОДА Оксани Криницької, є укладання соціальних угод між сільгоспвиробниками та сільськими громадами для вирішення проблем розвитку сіл. Нині їх укладено на суму 93 млн. грн.

Поряд із цим, в інфраструктурі села ключовим об’єктом є школа – сьогодні в селах їх втричі більше, ніж у містах.

«Сьогодні спостерігається тенденція до зменшення контингенту учнів, тому 28 малокомплектних шкіл області було ліквідовано. Але подібні рішення приймалися, згідно з чинним законодавством не районною чи обласною владою, а сільськими та селищними громадами. Тому говорити про втручання влади у реорганізацію мережі загальноосвітніх закладів – недоречно», - наголосила в своєму виступі Директор департаменту освіти і науки Галина Гаврилюк.

У свою чергу керівниця управління у справах сім'ї, молоді та спорту Вікторія Кара наголосила на важливості розвитку спорту в селах області та продовженні реалізації програми будівництва та реконструкції спортивних майданчиків.

«Наступного року ми плануємо вдвічі збільшити кількість багатофункціональних майданчиків», – наголосила вона.

За підсумками обговорення питання Сергій Тулуб зазначив, що всі програми, які направлені на розвиток села доцільно об’єднати в одну конкретну стратегію розвитку сільських населених пунктів, яка була б орієнтована насамперед на створення нових робочих місць; будівництво переробних підприємств; підтримку розвитку фермерських господарств; газифікацію сіл; ремонт доріг; забезпечення житлом працівників освіти, охорони здоров’я, дільничних інспекторів тощо.

Крім того, керівники структурних підрозділів отримали завдання розробити обласну програму «Краще село» та передбачити кошти на її фінансування.

З приводу питання якості та доступності медичних препаратів на території області виступив Директор департаменту охорони здоров’я Вололимир Брожик, який зазначив, що Черкащина долучилася до пілотного проекту «Державне регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою». Згідно з цим проектом, хворі мають змогу отримувати часткове відшкодування вартості препаратів як вітчизняного так й іноземного виробництва: 10% – на вітчизняні препарати і 30% – на іноземні. Учасницями проекту стали вже 432 аптеки комунальної та приватної форми власності.

«Поряд із проблемами з якістю медичних послуг і недоброзичливим ставленням окремих лікарів до пацієнтів, соціологічні опитування свідчать, що жителів області турбує рівень цін на лікарські препарати», - наголосив у ході розгляду питання керівник області.

Відтак, він дав доручення до кінця року повністю вирішити питання щодо відкриття в кожному медичному закладі соціальних аптек «Медичний кошик» (наразі їх в області працює 54, що майже у 2 рази більше ніж у 2010 році).

Заключним стало обговорення питання ходу підготовки області до 200-річного ювілею Тараса Шевченка. За словами начальника управління культури Наталії Джури, із 55 запланованих заходів повністю виконано вже 33, зокрема, відремонтовано 324 об’єкти, відкрито 6 погрудь, ведуться будівельно-ремонтні роботи по визначених проектах. Крім того, готується проведення 5 всеукраїнських та 10 обласних конкурсів і фестивалів.

На необхідності залучення до підготовчих робіт фахівців: художників, письменників, архітекторів, музикантів, науковців, - наголосив заслужений художник України, виконавчий секретар Національної спілки художників України, співголова Вищої ради митців Черкащини Іван Фізер.

«Націю оцінюють по тому, як вона вміє цінувати своїх духовних лідерів. Для нас таким лідером є Тарас Шевченко. Тому належна підготовка до 200-річного ювілею Кобзаря, який ми відзначатимемо вже наступного року наша спільна справа. Створення Вищої ради митців – це не цензура, як про це зараз починають говорити, а практика, яка існує у всьому світі. Ця рада створена насамперед для того, щоб не було свавілля у впорядкуванні тих чи інших об’єктів», - звернувся до присутніх Іван Васильович.

Очільник області запропонував членам ради розглянути проекти та заходи, приурочені до цієї дати, та відкоректувати їх відповідно до духу епохи, в якій жив і творив наш талановитий земляк. Зокрема, митцям пропонується звернути увагу на створення музею Кобзаря у селі Мошни, встановлення пам’ятника Тарасу Шевченку в селі Вільшана Городищенського району та на будівництво козацької церкви у Каневі.

Відділ інформаційного забезпечення та
взаємодії із засобами масової інформації
виконавчого апарату районної ради