Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО





25 жовтня 2013 року відбулася чергова, двадцять п’ята, сесія обласної ради, у її роботі взяв участь голова районної ради Микола Смірнов

25 жовтня 2013 року відбулася чергова, двадцять п’ята, сесія обласної ради, у її роботі взяв  участь голова районної ради Микола Смірнов

25 жовтня 2013 року відбулася чергова, двадцять п’ята, сесія обласної ради, у її роботі взяв участь голова районної ради Микола Смірнов.

Розпочалася сесія з неординарної події – вшанування альпіністів. Голова обласної ради нагадав присутнім, що влітку, на одній із сесій, Черкащина делегувала своїх представників для сходження на одну з найбільших гір світу в Таджикистані – пік Євгенії Корженевської. Сьогодні керівник експедиції Анатолій Вовченко разом з альпіністом з Донбасу Віталієм Кутніком прибули до Черкащини, щоб проінформувати депутатів і громадськість про виконання своєї місії. Тож голова обласної ради запросив шанованих гостей до слова.

 

Анатолій Романович спочатку передав вітання від усієї експедиції, що єдина в світі реалізує проект «Вугілля Донбасу на вершинах світу», а потім поділився враженнями про сходження і планами на 2014-2015 роки, коли альпіністи прагнуть здолати вершину Еверест і там прокласти свій – український маршрут. Піднявшись на пік Корженевської разом з представниками Черкащини – Анастасією Скрипченко та Сергієм Боровковим, вони заклали там прапор і герб області та капсулу з пшеницею з урожаю 2013 року.

На пам’ять про цю подію альпіністи на сесії вручили голові облдержадміністрації Сергію Тулубу і голові обласної ради Валерію Черняку пам’ятний вимпел та зразок гірської породи з вершини. Навзамін представники обласної влади подарували гостям з Донбасу сувенірну продукцію Черкащини та портрети Т.Г. Шевченка.

Водночас Валерій Черняк вручив Почесні грамоти обласної ради учасникам експедиції Анастасії Скрипченко і Сергію Боровкову. Таку ж грамоту Валерій Петрович вручив працівниці обласного онкодиспансеру Тетяні Чупилко за сумлінну працю, високий професіоналізм та здобуття звання кращої медсестри України 2013 року на VII Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності медичних сестер «Ескулап-професіонал».

Потім слова попросила голова Черкаського відділення Дитячого фонду України Алла Бучковська, яка також виконала приємну місію – вручила за дорученням правління Фонду меценатам громадської організації депутатам обласної ради Сергію Буцьку – пам’ятну медаль «За благодійну діяльність» та Володимиру Брожику – Почесну грамоту Дитячого фонду України.

Після цих виступів депутати і присутні на сесії хвилиною мовчання вшанували пам’ять колишнього депутата обласної ради Івана Синенка, який, на жаль, помер у період між сесіями.

У передбачений регламентом час народні обранці оголосили свої депутатські заяви та звернення. Цією можливістю, зокрема, скористалися Віктор Роєнко, Наталія Старікова, Любов Майборода, Галина Кучер, Володимир Брожик, Володимир Гресь. Тематика виступів стосувалася різних питань, зокрема, вшанування пам’яті про події Великої Вітчизняної війни та гідного відзначення 70-річчя визволення України від гітлерівських загарбників; реалізації заходів обласної програми «Село Черкащини 2020»; підготовки проектів рішень з питань, що виносяться на чергову сесію; заходів щодо реформування медицини; підтримки євроінтеграції України тощо.

Далі депутати приступили до розгляду питань порядку денного. Одним з перших вони розглянули та внесли зміни до Програми розвитку туризму в Черкаській області на 2012-2020 роки, про які проінформувала директор Департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішньоекономічних зв’язків облдержадміністрації Таміла Лепьошкіна.

Начальник управління культури ОДА Наталія Джура запропонувала, а депутати підтримали внести зміни до складу двох конкурсних комісій – з присудження щорічної обласної літературної премії імені Василя Симоненка та обласної премії імені Порфирія Демуцького в галузі аматорської художньої творчості.

Традиційно в порядок денний сесії було внесено питання щодо внесення поточних змін до обласного бюджету. Директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Володимир Кулеша поінформував присутніх по суті запропонованих змін. Зокрема, він відзначив, що надійшли трансферти з державного бюджету обласному, призначені на погашення заборгованості з різниці в тарифах на комунальні послуги; на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам дитинства та дітям-інвалідам, а також іншим категорійним верствам; на проведення позачергових місцевих виборів. Серед змін в частині міжбюджетних трансфертів з місцевих бюджетів обласному, за словами директора Департаменту, передбачається субвенція на виконання інвестиційних проектів на реконструкцію лікарняних відділень Канівської центральної районної лікарні у сумі 9,178 тис. грн.; співфінансування на реконструкцію очисних споруд у м. Монастирище (41,8 тис. грн.) та стаціонару Шполянської центральної районної лікарні імені братів М.С. і О.С. Коломійченків (128,9 тис. грн.); виконання інших інвестиційних проектів для співфінансування об’єктів у сумі 187,7 тис. грн. та інші.

За рахунок нерозподілених коштів обласного бюджету (вільного залишку та з резервного фонду) збільшуються бюджетні призначення управлінню культури облдержадміністрації на підготовку та проведення заходів зі святкування 60-річчя області та 200-річного ювілею Т.Г. Шевченка у сумі 500 тис. грн.; Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації 100 тис. грн. – на проведення енергозберігаючих заходів в обласному геріатричному пансіонаті; 1 063 тис. грн. – управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації на реалізацію програми розвитку хортингу й програми розвитку фізичної культури та спорту; 350 тис. грн. – Департаменту інвестиційно-інноваційної політики та зовнішніх зносин облдержадміністрації на виконання обласної Програми розвитку виставково-ярмаркової діяльності та виготовлення буклетів і сувенірної продукції до 200-річччя з дня народження Т.Г. Шевченка; 200 тис. грн. – Департаменту економічного розвитку і торгівлі облдержадміністрації на виконання Програми економічного і соціального розвитку області на 2013 рік тощо.

Серед іншого, було розглянуто та підтримано внесення змін до деяких рішень обласної ради; питань управління майном обласної комунальної власності, зокрема, про оренду, передачу та списання майна обласної комунальної власності; заслухано та прийнято до відома інформацію прокурора області Олександра Дем’яненка про стан запобігання злочинності, зміцнення законності та результати діяльності органів прокуратури Черкащини та ряд інших.

Також депутати обговорили та підтримали кадрові питання. Зокрема, було призначено ряд керівників комунальних закладів обласної ради: Юрія Бульбу – на посаду головного лікаря обласної станції переливання крові; Галину Сівець – головним лікарем обласного дитячого кардіоревматологічного санаторію «Городище»; Інну Московчук –директором КЗ «База спеціального медичного постачання» та Сергія Задорожного – на посаду головного лікаря обласного госпіталю для інвалідів війни.

Підтримали депутати й питання про клопотання щодо нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України та Грамотою Верховної Ради України сільського голову с. Іванівка Уманського району Григорія Рудого та сільського голову с. Білозір’я Черкаського району Володимира Міцука за багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий особистий внесок у розвиток місцевого самоврядування.

Відділ інформаційного забезпечення та
взаємодії із засобами масової інформації
виконавчого апарату районної ради