Уряд ухвалив Стратегію розвитку агросектору до 2020 року
- Деталі
- Опубліковано: Середа, 23 жовтня 2013, 15:42
- Перегляди: 953
17 жовтня 2013 року Уряд без змін ухвалив Стратегію розвитку аграрного сектору економіки наперіод до 2020 року. Цей документ передбачає вирішення проблем не лише економічного характеру, але й соціального. Так, у Стратегії приділяється велика увага розвитку кооперативного руху та поступовому зростанню доходів сільських жителів. Окрім цього, держава всіляко сприятиме доступудрібних і середніх сільгоспвиробників до організованого аграрного ринку.
17 жовтня на засіданні Кабінету Міністрів України була ухвалена Стратегія розвитку аграрного сектору економіки на період до 2020 року. Представляв документ, згідно з яким розвиватиметьсявітчизняний АПК, Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк.
16 жовтня очільник відомства вже встиг презентувати Стратегію Президентові України Віктору Януковичу на засіданні Ради регіонів.
«Прийняття Стратегії дозволить, насамперед, наростити обсяги валового виробництва продукціїсільського господарства у 1,3 раза, збільшувати обсяги експорту продукції АПК на 3-4% щороку. А зарахунок впровадження інноваційних технологій, якісного насіння, технічного переоснащення валзернових становитиме до 80 мільйонів тонн», − зазначив Міністр під час брифінгу в Будинку Уряду.
Ухвалена Стратегія передбачає створення умов для нарощування притоку інвестицій, розвиткуплемінної та насіннєвої справи, технологічного переоснащення галузі, в тому числі завдякивпровадженню лізингових програм. Також документ передбачає відновлення систем зрошення наПівдні.
Окрім цього, одним із основних завдань Стратегії є сприяння малим і середнімсільгоспвиробникам. Держава надасть аграріям доступ до дешевих фінансових ресурсів, а такождопоможе вийти на організований аграрний ринок. Також Уряд всебічно підтримуватиме всі формикооперації на селі.
«Стратегія, яку без змін ухвалив Уряд, дозволить комплексно підійти до розвитку аграрного сектору. І дуже важливо, що у ній ми врахували не лише економічний аспект, але створили умови длярозвитку сільських територій», − підсумував Микола Присяжнюк.
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА
АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА