Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Міжнародний день боротьби з бідністю відзначається щорічно 17 жовтня

Міжнародний день боротьби з бідністю відзначається щорічно 17 жовтня

Міжнародний день боротьби з бідністю відзначається щорічно 17 жовтня, починаючи з 1993 року, коли Генеральною Асамблеєю ООН була прийнята резолюція 47/196. Метою проведення цього Дня є підвищення рівня усвідомлення необхідності боротися за ліквідацію бідності у всіх країнах, особливо в країнах, що розвиваються, - необхідності, яка придбала першочергове значення в контексті процесу розвитку.

На Саміті тисячоліття у 2000-му році світові лідери поставили мету скоротити до 2015 року вдвічі частку населення, що живе в умовах крайньої бідності, - тих, чий дохід становить менше одного долара на день.

 

Яким є прогрес у досягненні Цілей розвитку тисячоліття (ЦРТ)? Відповідно до останнього звіту ООН з досягнення ЦРТ вперше з того часу, як Світовий банк почав відстежувати тенденції масштабів бідності, число людей, що живуть у крайній бідності, і індикатори рівня бідності скоротилися в усіх регіонах, що розвиваються, в тому числі в Африці на південь від Сахари, де такі показники є найбільш високими. У регіонах, що розвиваються частка людей, які живуть менш ніж на 1,25 долларів США в день, скоротилася з 47 відсотків у 1990 році до 24 відсотків у 2008 році. У 2008 році в крайній бідності жили приблизно на 110 мільйонів осіб менше, ніж у 2005 році. Число людей, що живуть в регіонах, що розвиваються в умовах крайньої бідності, скоротилося з більш ніж 2 мільярдів в 1990 році до менш 1,4 мільярда в 2008 році.

В Україні завдяки зусиллям команди ПРООН Цілі розвитку тисячоліття (ЦРТ) було адаптовані до національних потреб у 2003 році і тепер вони використовуються для моніторингу прогресу в урядовій політиці та програмах.

Результати є нерівномірними як за Цілями, так і за регіонами та країнами. В Україні рівень абсолютної бідності зменшився, досягнуто прогресу у сфері освіти та охорони материнства, знижено дитячу смертність. Водночас, рівень відносної бідності не змінився, скорочення гендерної нерівності потребує подальших зусиль. Низка проблем у сфері екології, швидке зростання темпів розповсюдження ВІЛ-інфекції, підвищення рівня смертності від СНІДу, а також поширення туберкульозу залишаються найбільш критичними питаннями на шляху досягнення ЦРТ.

У своєму зверненні до світової спільноти Генеральний секретар ООН зазначив «У нинішньому році ми відзначаємо Міжнародний день боротьби за ліквідацію бідності в умовах, коли в багатьох країнах проводиться політика суворої економії. Уряди намагаються збалансувати свої бюджети, що ставить під загрозу фінансування заходів по боротьбі з бідністю. Однак саме в цей період бідним верствам населення необхідно забезпечити доступ до соціальних послуг, гарантований дохід, гідну роботу і соціальний захист. Тільки завдяки цьому, а не за рахунок балансування бюджетів на шкоду інтересам бідноти, ми зможемо зміцнити наші суспільства і підвищити їх рівень добробуту».

Відділ інформаційного забезпечення та
взаємодії із засобами масової інформації
виконавчого апарату районної ради