Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Чи є для ФОП адміністративна відповідальність за несвоєчасну сплату ЄСВ

Чи є для ФОП адміністративна відповідальність за несвоєчасну сплату ЄСВ

Статті 165-1 та 188-23 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачають накладення штрафу на посадових осіб за порушення законодавства про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та загальнообов’язкове державне пенсійне страхування і за перешкоджання уповноваженим особам Пенсійного фонду України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення і трудової міграції, фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування у проведення перевірок.

Визначення термінів «посада» і «посадова особа» наведено і в Законі України «Про державну службу» від 16.12.93р. №3723. Крім того, у Кримінальному кодексі України існує визначення терміну «службова особа». Відповідно до ст. 2 Закону №3723 посада – це визначена структурою і штатним розписом первинна структурна одиниця державного органу та його апарату, на яку покладено встановлене нормативними актами коло службових повноважень.

Відповідно до ст. 364 Кримінального кодексу службовими особами є особи, які постійно чи тимчасово здійснюють функції представників влади, а також обіймають постійно чи тимчасово на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності посади, пов’язані з виконанням організаційно – розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків, або виконують такі обов’язки за спеціальним повноваженням.

З постановами Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про хабарництво» від 26.04.2002р. №5 випливає, що виконання організаційно-розпорядчих та адміністративно – господарських обов’язків передбачає перебування особи на певній посаді в органах влади, на підприємстві, в установі, організації.

Громадянин – підприємець здійснює свою діяльність на принципах свободи підприємництва і принципах, передбачених ст.. 44 Господарського кодексу України, тобто, вільного вибору видів підприємницької діяльності, самостійного формування програми діяльності, залучення фінансових та інших видів ресурсів, вільного найму працівників, тощо. Оскільки штатний розпис передбачено лише для суб’єктів підприємницької діяльності – юридичних осіб, фізичні особи, зареєстровані як підприємці без створення юридичної особи, не займають певної посади.

Отже, підстав для притягнення до адміністративної відповідальності фізичних осіб – підприємців згідно зі ст.. 165-1, 188-23 КпАП немає.

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області