4 жовтня 2013 року голова районної ради Микола Смірнов взяв участь у роботі колегії Черкаської обласної державної адміністрації.
- Деталі
- Опубліковано: Понеділок, 07 жовтня 2013, 09:02
- Перегляди: 936
4 жовтня 2013 року голова районної ради Микола Смірнов взяв участь у роботі колегії Черкаської обласної державної адміністрації.
На початку роботи колегії голова облдержадміністрації Сергій Тулуб виконав приємну місію та вручив посвідчення новопризначеним головам райдержадміністрацій: Золотоніської – Олександру Манчуку та Чорнобаївської – Василю Корнієнку. Крім того, Сергій Тулуб повідомив про кадрові зміни, що відбулись останнім часом на Черкащині.
До порядку денного засідання колегії було внесено чотири питання: стану виконання Програми профілактики злочинності в області на 2011-2015 роки та рішень колегії облдержадміністрації від 14 лютого 2012 року; виконання фінансово-бюджетної дисципліни та результати ревізії місцевих бюджетів на території області; стану виплати заборгованої заробітної плати працівникам області та виконання ремонту на автодорогах області й перспективи здійснення ремонтних робіт до кінця поточного року.
Інформуючи учасників колегії щодо першого питання, начальник управління МВС України в області Володимир Ліпандін детально охарактеризував рівень та озвучив заходи, що здійснюються в області з метою профілактики й боротьби зі злочинністю. Зокрема, він зазначив, що на сьогодні вдалося досягти значних позитивних результатів щодо виконання обласної програми профілактики злочинності. Зокрема, у цьому році за комплексною оцінкою Уряду діяльності держадміністрацій в регіонах України за напрямом «Рівень злочинності» Черкащині вдалося покращити показники та піднятися на друге місце за темпами боротьби зі злочинністю.
За словами Сергія Тулуба, хоча рівень загальної злочинності в області є нижчим загальнодержавних показників, однак залишається ще над чим працювати. Основну увагу голова облдержадміністрації звернув на взаємодію місцевих правоохоронних органів з органами влади та місцевого самоврядування у сфері профілактики злочинності й адміністративних правопорушень. Він також наголосив на недопустимості «залишкового» підходу до фінансування місцевих програм профілактики злочинності.
З цього питання також виступили голови окремих райдержадміністрацій, які доповіли про виконання програми профілактики злочинності у своїх районах.
З основною доповіддю щодо дотримання фінансово-бюджетної дисципліни виступив начальник Державної фінансової інспекції в області Олександр Поспєлов. За його словами, протягом 2013 року контрольними заходами на Черкащині було охоплено фінансово-господарську діяльність органів виконавчої влади і місцевого самоврядування та встановлено ряд порушень. Останні, головним чином, були допущені при розрахунках заробітних плат й інших виплат працівникам; при наданні у користування (оренду) природних і матеріальних ресурсів, зокрема, земельних ділянок, комунального майна тощо. Загальна сума збитків, за словами Олександра Вікторовича, склала близько 43 млн. грн., з яких на сьогодні уже відшкодовано 40,8 млн. грн.
Як відзначив Сергій Тулуб, з минулого року сільські громади отримали від держави значний фінансовий ресурс на розвиток власної інфраструктури. Однак ті, за наявності значних проблемних питань з благоустрою, розвитку комунального господарства та соціально-культурної сфери, значну частину отриманих коштів використовують неефективно.
«Не припустимо, що на виплату заробітної плати апарату органу місцевого самоврядування чи виконавчої влади спрямовується більше коштів, ніж на видатки з благоустрою», – наголосив Сергій Борисович.
За підсумками обговорення питання голова облдержадміністрації дав доручення провести повторні комплексні перевірки в окремих районах.
Розпочинаючи обговорення питання виплати заборгованої заробітної плати працівникам області, Сергій Тулуб зауважив, що в області спостерігається хоча й незначна, однак позитивна динаміка порівняно з початком року. Так, загальну суму заборгованості вдалося зменшити на 1%, а борг економічно активних підприємств – на 13,7%.
«Однак, ще не всі керівники районів, міст та підприємств-боржників не поспішають робити ефективні кроки до пошуку, як заходів так і можливостей для повної ліквідації заборгованості із зарплати», – зауважив Сергій Борисович та додав, що «той хто хоче вирішувати проблеми – шукає шляхи їх вирішення, хто не хоче – шукає причини та пояснення своєї бездіяльності».
Він також відмітив, що найбільшу стурбованість викликає наявність та зростання боргу на підприємствах комунальної форми власності – майже 20% загального боргу. Вирішення цієї проблеми значною мірою залежить від місцевих органів влади, тож останні отримали доручення від голови облдержадміністрації у максимально стислі терміни погасити наявну заборгованість.
Про стан виконання ямкового ремонту на автодорогах області, освоєння фінансових ресурсів із різних джерел та перспектив ремонтних робіт до кінця поточного року поінформували присутніх заступник директора Департаменту економіки облдержадміністрації Роман Карманнік та начальник Служби автомобільних доріг в області Сергій Болтов.
За словами доповідачів, відповідно до плану фінансування дорожнього господарства у поточному році Службі автомобільних доріг в області було передбачено 235,3 млн. грн. Крім того, на розвиток та утримання вулично-дорожньої мережі комунальної власності адміністративно-територіальним одиницям області передбачена субвенція з державного бюджету обсягом 56,2 млн. грн., з них в розпорядження місцевим радам спрямовується до кінця року 39,3 млн. грн.
На сьогодні робота дорожників у першу чергу спрямована на ліквідацію ямковості, приведення доріг до належного експлуатаційного стану. Так, вже ліквідували зруйноване покриття на 2 117,2 км доріг. На дорогах державного значення ці роботи на стадії завершення.
Також тривають роботи на дорогах загального користування, по яких рухатимуться офіційні делегації під час святкування ювілейних дат на Черкащині.
Безперечно важко обійти цілий ряд об’єктивних факторів, в результаті яких дороги дуже далекі від належного рівня. Але важливим чинником є й відповідальність за проведення ремонтів, їх якість та контроль за цією роботою. Саме до цього всіх причетних і закликав голова облдержадміністрації Сергій Тулуб.
За результатами засідання колегії, з урахуванням пропозицій, буде прийнято відповідне рішення.
На останок, виступив заступник ректора Східноєвропейського університету із зовнішніх зв’язків, учасник бойових дій, член спілки ветеранів Афганістану Геннадій Кузмічов, який розповів присутнім про поїздку делегації від Черкащини на Далекий Схід, де вони взяли участь у святкових заходах з нагоди перемоги у Другій світовій війні. Він також вручив передані губернатором Приморського краю Володимиром Міклушевським подарунки для голови облдержадміністрації Сергія Тулуба в пам’ять про Велику Перемогу.
Відділ інформаційного забезпечення та
взаємодії із засобами масової інформації
виконавчого апарату районної ради