Правила заповнення форми 1 – ДФ
- Деталі
- Опубліковано: Четвер, 03 жовтня 2013, 09:11
- Перегляди: 4258
Податковим Кодексом (Ст.176. п.2) встановлено, що податкові агенти зобов’язані щокварталу подавати в податкову за місцем свого розташування (місцезнаходження – для юридичних осіб, місця проживання – для фізичних осіб) звіт по сумах доходу, нарахованого або сплаченого фізичним особам. Дане питання регулюється Наказом ДПАУ №1020 від 24.12.2010 року, яким і названо цей розрахунок – Форма № 1ДФ (доходи фізичних).
1ДФ подають всі суб’єкти господарювання незалежно від організаційно-правової форми, які нараховують або виплачують фізичній особі доходи (у грошовій чи негрошовій формі), або мають нараховувати (утримувати, сплачувати) податки до бюджету від її імені та за її рахунок саме з доходів, що сплачуються особі. Якщо податковий агент перебуває в процедурі припинення, форму 1ДФ необхідно подати до її завершення.
Заповнення реквізитів податкового розрахунку не має викликати труднощів. Є лише кілька нюансів. “Порція” – використовується тільки тоді, коли кількість працюючих більше 1000 чоловік, і лише у цьому випадку дозволяється подання 1ДФ порціями, кожна з яких має свій порядковий номер. “Працювало у штаті” – найбільша на 1 число любого із звітних місяців кількість штатних працівників. Визначається по Інструкції з статистики кількості працівників (Наказ Держкомстату №286 від 28.09.2005 р.). Відповідно до цієї інструкції, облікова кількість штатних працівників – усі наймані працівники, які мають письмовий трудовий договір (контракт) та працювали хоча-б один день, і власники підприємства, якщо вони отримували заробітну плату. “Звітний період” – арабськими цифрами (1,2,3,4) вписуються номер звітного кварталу та рік.
“Сума нарахованого доходу” – дохід відповідно до ознаки згідно з довідником.
Відображати потрібно повну суму, без вирахування податків, незалежно від виплати. На кожну фізичну особу необхідно заповнювати один окремий рядок на кожну ознаку доходу.
“Сума виплаченого доходу” – проставляється за той місяць, в якому нарахована, а не виплачена. Наприклад, зарплата, нарахована в березні а виплачена у квітні, включається до розрахунку за 1 квартал.
Графу 6 необхідно заповнювати лише для фізичних осіб, які прийняті на роботу у звітному кварталі, Графу 7 – для звільнених у звітному періоді, або звільнених до його початку, але які ще отримували доходи. Для тих, хто не змінював місце роботи, графи 6 та 7 заповнювати не потрібно. Якщо фізична особа неодноразово змінювала місце роботи, необхідно заповнити відповідну кількість рядків. Формат написання дати – арабськими цифрами, наприклад – “27.12.2012”.
У графі 9 – “Ознака (0, 1)” проставляється “0″, якщо рядок вводиться, або “1″ – якщо рядок вилучається. Цю графу потрібно заповнювати лише для звітного нового або уточнюючого розрахунку.
Форма 1ДФ підписується керівником і головним бухгалтером та засвідчується печаткою (для юридичних осіб), або підписується підприємцем, і при наявності – засвідчується його печаткою.
Коригування проводиться у випадку самостійного виявлення помилок або повідомлень податкової про їх наявність. Якщо термін подання ще не закінчився – необхідно подати новий податковий розрахунок, після закінчення строку – подається уточнюючий. І нова, і уточнююча форма 1ДФ заповнюються лише по помилкових рядках або реквізитах. Щоб вилучити помилковий рядок необхідно заповнити всі графи такого рядка та прописати в графі 9 – “1″. Після цього ввести правильні дані в новий рядок і вказати в графі 9 – “0”.
Відповідальність за неподання або порушення строків, недостовірність або помилковість інформації про суми нарахованих або сплачених доходів передбачена Податковим Кодексом (Ст.119 п.2) і є однією з найвищих. Штраф за вищевказані порушення – 510 грн., повторно протягом року – 1020 грн.
ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області