Необхідність приватному підприємцю – платнику єдиного податку зберігання первинних документів
- Деталі
- Опубліковано: Середа, 25 вересня 2013, 12:21
- Перегляди: 1255
Фізичні особи – підприємці (далі ФОП) – платники єдиного податку зобов’язані зберігати первинні документи, на підставі яких заповнюються дані книги обліку доходів і витрат та складалася податкова декларація платника єдиного податку – ФОП. До таких документів належать виписка з банку, квитанція, чек або документ довільної форми про готівкову оплату товарів, робіт або послуг, якщо вони отримувалися в громадян або фізичних осіб – підприємців.
ДПІ у Черкаському районі Головного управління Міндоходів у Черкаській області наголошує, що первинні документи зберігаються не менше 1095 днів із дня подання податкової декларації платника єдиного податку - ФОП або іншої податкової звітності, для складання якої вони використовуються. Вимоги до підтвердження даних, визначених в податковій звітності, регламентовано ст.. 44 Податкового Кодексу України.
Відповідно до ст. 121 ПКУ за незабезпечення платником податків зберігання первинних документів облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених статтею 44 цього Кодексу строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених цим Кодексом, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 510 гривень. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень.
Отже, підприємці – платники єдиного податку зобов’язані забезпечити зберігання первинних документів не менш як 1095 днів із дня подання податкової декларації платника єдиного податку – ФОП або іншої податкової звітності, для складення якої вони використовуються.
ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області