Держлікслужба за 6 місяців видала 34 розпорядження про заборону обігу фальсифікованих ліків
- Деталі
- Опубліковано: Середа, 07 серпня 2013, 08:57
- Перегляди: 1109
Протягом 6 місяців 2013 року Державною службою України з лікарських засобів було видано 34 розпорядження про повну заборону обігу 47 серій 25 найменувань фальсифікованих лікарських засобів. Про це повідомила Перший заступник голови Державної служби України з лікарських засобів І.Б Демченко під час «круглого столу». Протягом 2012 року Держлікслужба України видала 67 розпоряджень про заборону обігу 67 серій 41 найменування фальсифікованих ліків.
Демченко підкреслила, що в Україні найчастіше підробляють лікарські препарати, які частіше рекламуються, зокрема, препарати для лікування шлунково-кишкового тракту, фармасепт, амізон, екстракт валеріани та ін.
Вона зазначила, що минулого року на Львівщині був виявлений перший випадок фальсифікації препаратів для зниження артеріального тиску «Це вже серйозна загроза для життя людини», – зазначила фахівець.
Перший заступник Голови Держлікслужби України зазначила, що У 2011 році Україна була в числі країн, що першими підписали Конвенцію MEDICRIME. Влітку 2012 року, після її ратифікації українським парламентом, Конвенція в нашій країні набула статусу Закону. Тому, ініціюючи проведення міжнародної конференції «Підходи до практичної реалізації Конвенції Ради Європи про підроблення медичної продукції та подібні злочини, що загрожують охороні здоров'я (Конвенція «MEDICRIME»)», Рада Європи звернулася з пропозицією провести її саме до України.
В Україні вже прийнято низку законодавчих актів, націлених на виконання норм Конвенції MEDICRIME. Зокрема, в Україні в 2011 році прийнято, а в 2012 році посилено кримінальну відповідальність за фальсифікацію лікарських засобів.
В усіх територіальних органах Держлікслужби України створені та функціонують Регіональні Програми із запобігання ввезенню та розповсюдженню на території області неякісних, фальсифікованих та незареєстрованих лікарських засобів. Створені постійно діючі робочі групи за участю представників Держлікслужби України, правоохоронних та митних органів із відстеження шляхів розповсюдження фальсифікованих лікарських засобів.
Також цього року в Україні стартує Пілотний проект із запровадження індивідуального маркування виробником зовнішньої упаковки лікарських засобів, розроблений ДержлікслужбоюУкраїни. Прийняття Проекту дозволить державі унеможливити потрапляння фальсифікованих лікарських засобів в легальну мережу поставок та ідентифікувати лікарський засіб в режимі реального часу.
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ
З ЛІКАРСЬКИХ ЗАСОБІВ