Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО





Уряд не допустить необґрунтованого зростання цін на сільгосппродукцію, - Сергій Арбузов

Уряд не допустить необґрунтованого зростання цін на сільгосппродукцію, - Сергій Арбузов

Уряд не допустить необґрунтованого зростання цін на сільськогосподарську продукцію. Про це заявив Перший віце-прем'єр-міністр України Сергій Арбузов під час засідання Кабінету Міністрів, яке пройшло під його головуванням.

«Важливо, щоб високий урожай відчув кожен українець - або в магазині, або на ярмарку. Тому Уряд буде відслідковувати ціни на сільгосппродукцію. Ми не допустимо їх необґрунтованого зростання. За останній рік (а саме з травня минулого року) середні ціни реалізації сільськогосподарської продукції знизилися на 3%», - зазначив Сергій Арбузов.

Він звернув увагу на те, що Україна має потенціал для подальшого нарощування врожайності зернових культур. Перш за все, за рахунок підвищення якості посівного матеріалу і широкого застосування передових агротехнологій.

Так, вітчизняні аграрії вже зібрали 85% ранніх зернових, а це майже 27 млн. тонн. Примітно, що врожайність зернових цього року на 4,8 центнера з гектара вища, ніж минулого року. Зараз вона становить 29,5 центнера з гектара. Найвища врожайність ранніх зернових - у Черкаській, Київській, Хмельницькій та Вінницькій областях.

«Враховуючи завершення жнив, актуалізується питання ціни на зібране аграріями зерно. Важливим у цьому сенсі є механізм введення мінімальних цін на зерно, на що недавно звернув увагу Президент України Віктор Янукович», - зазначив Перший віце-прем'єр.

Сергій Арбузов додав, що в цілому на ринку зерна сьогодні спостерігаються позитивні показники. Зокрема, внутрішні ціни на ранні зернові стабільні і мають тенденцію до зростання; протягом останніх 10 днів відбулося зростання цін на продовольчу пшеницю - на 50 грн. за тонну, на ячмінь - на 20 грн.; трейдери в портах купують пшеницю 3-го класу за 1700-1730 грн. за тонну, ячмінь - по 1780-1820 грн. До того ж, з початку липня цього року обсяги експорту зерна вже склали близько 870 тис. тонн.

«Міністру аграрної політики доручаю тримати на особистому контролі питання зберігання і збуту аграріями зерна. Розгляньте доцільність продовження практики зняття надлишкової пропозиції внутрішнього ринку зерна. Проконтролюйте обґрунтованість вартості послуг у ланцюгу постачання зерна на експорт. Звіт про результати проведеної по цих напрямках роботи та вжитим заходам очікуємо на наступному засіданні Кабінету міністрів», - доручив Сергій Арбузов.

Також він звернув увагу на необхідність відкриття нових ринків збуту для сільськогосподарської продукції, зокрема, в країнах Сходу.