Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

19 липня 2013 року відбулось чергове засідання обласної комісії з перевірки дотримання вимог земельного та водного законодавства

19 липня 2013 року відбулось чергове засідання обласної комісії з перевірки дотримання вимог земельного та водного законодавства

19 липня 2013 року відбулось чергове засідання обласної комісії з перевірки дотримання вимог земельного та водного законодавства в межах прибережної захисної смуги Кременчуцького водосховища, яке провів її голова, перший заступник голови обласної ради Володимир Вовченко. В роботі комісії взяли участь представники Черкаського району, а саме: заступник голови Черкаської районної ради Орел В.А., голова Черкаської районної державної адміністрації Костиря О.В., сільський голова села Свидівок, представники прокуратури та правоохоронних органів району.

Розпочинаючи засідання, Володимир Петрович відзначив системність та послідовність у роботі комісії, завдяки чому вже вдалось досягти позитивних результатів.

– Незаконне використання землі у межах прибережної захисної смуги не перестає бути актуальним. Люди повірили нам, що може бути щось зроблено, що їхні права будуть відновлені. Тому робота в цьому напрямку не буде навіть призупинена, і ні в якому випадку не будуть послаблені вимоги і контроль, – наголосив Володимир Петрович.

Голова комісії звернув увагу присутніх на проблемні питання, які, зокрема, стосуються стану зон відпочинку вздовж берегів Кременчуцького водосховища у межах міста Черкаси.

Крім того, Володимир Вовченко порушив питання надання і використання земельних ділянок в межах прибережної захисної смуги на території Свидівоцької сільської ради Черкаського району.

Отож, в ході роботи комісії, зокрема, було заслухано інформацію щодо створення необхідних санітарних умов на об’єктах культурно-рекреаційного призначення, що знаходяться на території прибережної смуги м. Черкаси, про що доповів заступник Черкаського міського голови Борис Євмина.

За його словами, відповідні проблеми в місті є і нова влада розуміє їх важливість та вживає заходів на їх усунення. Це, зокрема, стосується приведення до належного стану міських пляжів усіх форм власності. Так, нещодавно, було організовано прибирання комунальних пляжів, завдяки чому вдалось значно покращити ситуацію. Водночас нині готується рішення виконкому, в якому буде вказано терміни наведення порядку на орендованих територіях, невиконання якого потягне за собою розірвання договорів оренди.

З-поміж іншого Борис Григорович висловив доречність створення комунального підприємства, яке б займалося цими питаннями.

Члени комісії також заслухали інформацію щодо надання та використання земельних ділянок в межах прибережної захисної смуги Свидівоцької сільської ради Черкаського району, про що поінформувала сільський голова Світлана Вовк.

Так, загалом, на території сільської ради діє близько двохсот баз відпочинку, що передбачає укладення орендних відносин. Протягом року за рахунок такої співпраці до місцевого бюджету вдається залучити понад 1,3 млн. грн. За словами Світлани Миколаївни, ці кошти використовуються на утримання комунальних установ, виплату заробітної плати та допомогу малозабезпеченим.

Проте, чи все так ідеально зацікавився голова комісії Володимир Вовченко. За його словами, є ряд фактів про порушення водного та земельного законодавства. І це, зокрема, встановила перевірка проведена контролюючими органами, а саме сільськогосподарською інспекцією. Так, за словами її начальника Павла Почапського, зафіксовано нехтування нормою чинного законодавства в частині розміру прибережної захисної смуги привідведенні ділянки, яка має бути не менше 100 м. Крім того, виявлені факти продажу землі під капітальне будівництво, що суперечить законодавчим нормам, а також самовільного зайняття ділянки тощо.

Загалом, за результатами перевірки складено протокол про адмінправопорушення та видано приписи на усунення порушень. Ряд матеріалів передано до прокуратури.

Роботу щодо забезпечення виконання відповідного законодавства проводить і екологічна прокуратура області. Проте, за словами заступника Черкаського міжрайонного екологічного прокурора Віталія Дернового, можливостей ініціювати такі перевірки відомство практично не має права, а може здійснювати її лише за висновками контролюючих органів. Тому Віталій Валерійович закликав колег до співпраці, яка дозволить підвищити ефективність цієї роботи.

Отож, підсумовуючи засідання, голова комісії Володимир Вовченко відзначив, що роботу буде продовжено, а стан справ з дотримання законодавства буде вивчатися детально по кожній сільській раді. Стосовно ж сьогоднішнього засідання, за його підсумками прийнято рішення, до якого було включено пропозиції учасників засідання.

Відділ інформаційного забезпечення та
взаємодії із засобами масової інформації
виконавчого апарату районної ради