На Черкащині продовжують роботу з недопущення поширення збудника африканської чуми свиней
- Деталі
- Опубліковано: Середа, 11 листопада 2015, 08:30
- Перегляди: 783
У місті Черкаси та Черкаському районі тривають роботи щодо ліквідації та недопущення розповсюдження африканської чуми свиней за межі території підсобного господарства Черкаської виправної колонії № 62. Саме тут минулого тижня виявили спалах цього захворювання тварин, повідомляють у Головному управлінні ветеринарної медицини у Черкаській області.
У рамках виконання рішень державних надзвичайних протиепізоотичних комісій на території виправної колонії вже утилізували 270 голів свиней. Крім того, знищили частину невикористаних кормів, гноївки та інших відходів, що утворились при утриманні тварин. Також на території господарства спалили дрібний дерев’яний інвентар та інші предмети, що могли бути заражені збудником вірусу африканської чуми свиней. Місце утилізації консервували та провели вимушену дезінфекцію господарства.
При в’їзді та виїзді з осередку виникнення загрози захворювання АЧС діє карантинний пост з числа працівників міліції громадської безпеки, Державтоінспекції, ДСНС та ветеринарної служби з метою недопущення ввезення та вивезення з цієї зони продукції тваринного походження, яка не має відповідних супровідних документів. Крім цього, на автошляхах навколо самого осередку виставлені ще чотири аналогічні пости.
− У Хуторах Черкаського району, що потрапляє в «зону захисту», представники служби ветеринарної медицини області спільно з представниками місцевої влади провели облік свиней в підсобних господарствах громадян, вилучили та утилізували 5 тварин. Крім того, попередили власників про заборону будь-якого переміщення свиней без відома ветеринарної служби області, − зауважив заступник головного державного інспектора ветеринарної медицини області Віктор Маламуж. – Компенсацію за вилучених свиней власникам тварин надаватимуть за рахунок коштів місцевого бюджету. Таке рішення прийняли на виробничій нараді з заступником голови Черкаської райдержадміністрації 6 листопада.
Він додав, що проведення запобіжних заходів з ліквідації наслідків спалаху захворювання та недопущення його поширення на інші господарства області перебуває на постійному контролі облдержадміністрації та Головного управління ветеринарної медицини у Черкаській області.
За інформацією прес-служби ОДА