Уряд затвердив Державну програму підтримки сім'ї на чотири роки
- Деталі
- Опубліковано: Четвер, 16 травня 2013, 16:00
- Перегляди: 1320
Кабінет Міністрів затвердив Державну цільову соціальну програму підтримки сім’ї до 2016 року. Про це повідомила прес-служба Міністерства соціальної політики України. За словами міністра соціальної політики Наталії Королевської, програму підготовлено на виконання Національного плану дій.
Необхідність розроблення такої програми обумовлена низкою проблем, які існують в українських сім’ях. Зокрема, це високий рівень розлучень, велика кількість звернень щодо насильства у сім'ях, велика кількість неповних сімей та низький рівень народжуваності.
«Протягом останніх років кількість розлучень становила понад 60% від зареєстрованих шлюбів. Попри підвищення рівня народжуваності протягом 2006-2012 років Україна відноситься до групи країн з низьким рівнем народжуваності, який складає 1,29 дитини на одну жінку дітородного віку (Росія – 1,54; Білорусія – 1,44; Франція – 2,08)», – зазначила Наталія Королевська.
Міністр наголосила, для того щоб вирішувати ці проблеми, держава має діяти за кількома напрямками. «По-перше, це матеріальна підтримка сімей. Для цього в бюджеті 2013 року передбачено 40 млрд. грн. Також це – попередження сімейного неблагополуччя та посилення відповідальності батьків за виховання дітей, для чого створений інститут 12 тисяч соціальних фахівців. І, звичайно, проведення інформаційних та роз’яснювальних заходів для підвищення престижу сім’ї», – сказала вона.
– Другий напрямок, – зауважила міністр, – це реалізація системної підготовки молоді до подружнього життя. З цією метою підліткам і молодим сім’ям надаватимуть комплексні знання про те, що таке сім’я, на яких засадах вона повинна створюватися, про особливості взаємовідносин у сім’ї. І третій напрямок – заходи щодо недопущення насильства у сім’ї, для чого будуть впроваджуватися корекційні програми для роботи з кривдниками та агресорами.
Програмою передбачено, що цими заходами насамперед будуть охоплені молоді люди груп ризику – випускники інтернатних закладів, які потребують адаптації до самостійного життя, молоді люди, які перебувають у конфлікті із законом, залежні від наркотиків та алкоголю тощо.
Відділ інформаційного забезпечення та
взаємодії із засобами масової інформації
виконавчого апарату районної ради