Нові стандарти в початковій освіті – вимога часу
- Деталі
- Опубліковано: П'ятниця, 12 квітня 2013, 15:00
- Перегляди: 1888
Наскільки сучасний учитель початкових класів готовий до реалізації ідей і принципів оновленого Державного стандарту початкової загальної освіти педагоги області вивчали у ході обласного семінару, що проходив на базі загальноосвітніх шкіл Черкаського району. У семінарі взяли участь начальники відділів освіти райдержадміністрацій, міськвиконкомів, завідувачі районними, міськими методичними кабінетами. Ініціатори зустрічі – Департамент освіти і науки облдержадміністрації та Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників.
В офіційній частині присутніх привітали голова райдержадміністрації Олег Костиря та голова районної ради Микола Смірнов. Вони розповіли про здобутки та перспективи району в усіх галузях господарства, при цьому акцентували увагу на питаннях розвитку освіти. Головним завданням керівники вбачають збереження та розширення мережі навчальних закладів, а також покращення їх матеріально-технічної бази.
Про впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти на базі загальноосвітніх шкіл Черкаського району присутнім розповів начальник відділу освіти райдержадміністрації Анатолій Шовкопляс. Як він повідомив, наразі у школах району функціонує 149 початкових класів, у яких навчається 2404 учні. За бюджетні кошти організовано роботу 37 груп продовженого дня, якими охоплено 1113 учнів. Всі вчителі початкової школи мають відповідну фахову освіту. До речі, простежується позитивна динаміка росту освітнього рівня педагогів. Зокрема, освітній рівень вчителів 1-4 класів за останні 5 років зріс на 2,8% і становить 78,3%.
Про актуальні завдання, визначені Державним стандартом початкової загальної освіти, зокрема оволодіння ключовими компетентностями, які передбачають особистісно-соціальний та інтелектуальний розвиток учнів, що формуються на міжпредметній основі та є інтегрованим результатом предметних і міжпредметних компетенцій, в спільній роботі секцій присутнім розповіла завідувач кафедри педагогіки Черкаського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників Світлана Гаряча.
Нагадаймо, головними нововведеннями в початковій школі стало обов'язкове вивчення іноземної мови з першого класу вже з 1 вересня 2012 року та вивчення інформатики з другого класу, тобто з 1 вересня 2013 року.
У практичній частині семінару було презентовано досвід роботи педагогічних колективів в умовах реалізації нового стандарту на базі Мошнівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, районної станції юних техніків, Червонослобідських ЗОШ № 1 та №2. Тут педагоги відвідали уроки в початкових класах, заняття школярів у шкільних майстернях, а також позашкільні заняття першокласників.
Заключна частина семінару, у ході якої учасники обговорили питання навчально-методичного та матеріально-технічного забезпечення навчального процесу, проходила на базі Геронимівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.
Під час підведення підсумків роботи були прийняті методичні рекомендації щодо науково-методичного супроводу впровадження Державного стандарту початкової загальної освіти .