Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО





Вшанували Героїв Соціалістичної праці Черкаського району

Вшанували Героїв Соціалістичної праці Черкаського району Вшанували Героїв Соціалістичної праці Черкаського району

Напередодні 75-річниці заснування звання Героя Соціалістичної Праці у Будинку культури Червоної Слободи відбулася зустріч ветеранів праці району з учнями місцевих шкіл. Почесних трударів землі привітали заступник голови районної ради Володимир Орел, заступник голови райдержадміністрації Тетяна Завалко, представники обласної організації ветеранів та колишній перший секретар райкому партії Микола Чепурний та сільський голова Червоної Слободи Микола Котко. Ініціатором урочистої зустрічі стала районна організація ветеранів.

Довідково. Герой Соціалістичної Праці – почесне звання в СРСР у 1938-1991 роках, вища ступінь відзнаки за працю. За видатні заслуги воно могло присуджуватися неодноразово. Героям Соціалістичної Праці вручалися орден Леніна, медаль «Серп і Молот» та грамота Президії ВР СРСР. Перше звання Героя Соціалістичної Праці було присвоєно 20 грудня 1939 року Йосифу Сталіну. До кінця 1991 року приблизно 19 тисяч осіб було відзначено цим званням (з них понад сто осіб — двічі чи тричі).

З-поміж 200 черкащан, що одержали звання Героя Соціалістичної праці, 26 мешканців Черкаського району. На сьогодні їх залишилося тільки четверо – Микола Пріхно з Червоної Слободи, Надія Осніговська з Яснозір’я, Михайло Кулик із Свидівка та Марія Нелень, що нині проживає в Черкасах. А ще троє жителів району стали повними кавалерами Ордену Трудової Слави, це Марія Романенко з Дубіївки, Іван Оліцький з Білозір’я та Ганна Тараненко з Яснозір’я.

Кожному з них було що сказати присутнім, кожен поділився своєю історією трудової ниви, проте жоден з них не пожалкував за пережитим. Всі вони одноголосно говорили, що працювали тяжко, проте почували себе будівничими свого життя та знаними людьми серед своїх. А молодому поколінню побажали обирати професію до душі, цікавитися історією, вчити її, але творити нову.

– Нинішнє підростаюче покоління і не знає, хто такі герої соцпраці, – зауважив колишній перший секретар райкому партії, кавалер трьох орденів Леніна, почесний житель Черкаського району Микола Чепурний. – Справді, щоб діти знали про тих, хто своєю кров’ю відвойовував, а потім своєю працею відновлював державу, варто відродити традиційні зустрічі, які загубилися десятиріччя тому. Тому організаторам дійства сьогодні велика подяка за вдалий почин.

Вітаючи присутніх, керівники району наголосили, що такі зустрічі стануть традиційними, оскільки обходити увагою героїв мирної праці не можна, бо нині мирний час, а тому вони можуть дати діткам відмінний приклад для наслідування, допомогти зрозуміти поняття «мала батьківщина», «патріотизм». І, звичайно, зацікавити у робітничих професіях, розповісти про них громадськості. Тут і зв’язок поколінь, і неможливість багатьом фактам канути в Лєту.

Відділ інформаційного забезпечення та взаємодії
із засобами масової інформації виконавчого апарату
районної ради