Щоб побачити результат роботи, ліс треба посадити ще до свого народження...
- Деталі
- Опубліковано: Субота, 03 листопада 2012, 20:51
- Перегляди: 1657
Першого листопада у Будищі садили ліс. Насіння горіху чорного були вкинуті у супіщаний грунт, який якнайкраще підходить для цього виду дерев. Посадили 2,8 гектари лісу. Лісівники СКП «Райліс» до суспільно корисної роботи залучили працівників виконавчого апарату районної ради . До речі, останні, вже декілька років поспіль, завдяки чудовій ініціативі лісівників, заліснили з десяток гектарів угідь Черкаського району. Цього ж дня подібні роботи проводили в Хацьках, Худяках та на інших територіях, що належать до СКП «Райліс». Загалом у цьому році на 80 га, де проводилися рубки, ми провели лісовідновлювальні роботи, – розповідає директор СКП «Райліс» Віталій Курінний. – 50 га заліснили весною, і 30 га – восени. Через спекотне літо 25 % саджанців не прижилося, тому зараз проводимо ще й доповнення весняних культур. Посадкового матеріалу вистачає, оскільки маємо власний розсадник. Вирощуємо дуб, сосну, акацію та садові дерева.
Перед початком робіт головний лісничий Яків Шведенко провів інструктаж, як правильно садити насіння горіху, щоб через декілька років тут було пишне урочище:
– Горіх чорний називається так через темне, майже чорне забарвлення кори. Ще його називають американським горіхом, оскільки у природних насадженнях він трапляється тільки в Північній Америці. Тверда, з гарною текстурою деревина горіха чорного міцна, легко обробляється і добре полірується, належить до найціннішої деревини червоного дерева Висаджувати його потрібно на глибину 5-7 см та 1,5 м відступати для наступної лунки. У перший рік життя він сформує потужну кореневу систему стрижневого типу з боковими відгалуженнями і якірними коренями, а за 3 роки з цього горіха виросте дерево до 4 м.
Ділянку посадили швидко і погода сприяла.
Лісівники та посадовці вирішили, що свою акцію озеленення Черкаського району приурочать до 68-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. Навіть табличку встановлять, з надією, що зупинять недбалу людську руку від негідного вчинку – зламати дерево.