Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО





Ведення книги обліку доходів і витрат підприємцями, що застосовують загальну систему оподаткування

ДПІ у Черкаському районі Головного управління Міндоходів у Черкаській області нагадує, що підприємці, які знаходяться на загальній системі оподаткування результати своєї діяльності повинні відображати в Книзі обліку доходів і витрат (далі — Книга), форму та порядок ведення якої затверджено наказом ДПАУ від 24.12.10 р. №1025. Крім цього, аналогічну Книгу повинен вести кожний найманий працівник підприємця, який торгує товарами (надає послуги) за готівку.

Підприємці заводять Книгу самостійно (п. 2 Порядку № 1025). Крім того, кожному працівнику, до трудових обов'язків якого належить реалізація товарів (послуг) за готівку, знадобиться своя окрема Книга. Форма її однакова — і для підприємця, і для його найманих працівників.

Аркуші в придбаних чи підготовлених самостійно Книгах нумерують і прошнуровують. При цьому в Книгах найманих працівників на титульному аркуші зазначають:

— адресу місця провадження діяльності підприємця з продажу товарів (послуг) за готівку;

— ПІБ найманого працівника та його індивідуальний податковий номер. Якщо фізична особа відмовилася від нього через релігійні переконання — серію та номер паспорта.

Оформлені (прошнуровані з пронумерованими сторінками) Книги підприємці передають до податкового органу за місцем проживання для реєстрації (засвідчення підписом начальника податкової інспекції чи його заступника та скріплення печаткою). Книги найманих працівників — реалізаторів повинні знаходитися в місці приймання готівки від покупців.

Пам'ятайте! Вилучати Книги в підприємця (під будь-яким приводом) перевіряючі не мають права. Виявлених ними порушень до них не записують. їх фіксують в акті перевірки.

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області