Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Фіскальна служба ретельно перевірятиме платників податку на прибуток підприємств, які показали в деклараціях за минулий рік доходи у десятки мільйонів гривень з одночасним декларуванням збиткової діяльності, або безпідставно відобразили доходи на рівні витрат. На цьому наголосив заступник начальника головного управління ДФС у Черкаській області Микола Гріднєв.

За його словами, 382 підприємства за минулий рік відобразили у деклараціях доходи на рівні витрат. А 152 поряд з отриманням доходу задекларували збитки в розмірі 1340,6 млн. гривень. Переважна більшість збиткових підприємств працює в обласному центрі. «Підприємства, які за економічними показниками діяльності декларують неадекватність нарахувань податку на прибуток підпадають під перевірки. Ми встановимо правомірність відображення в деклараціях сум збитків», – підкреслив М.Гріднєв.

Він нагадав, що за минулий рік підприємства подали 6 031 декларацію з податку на прибуток. Вони задекларували 52 432,9 млн.грн. отриманого доходу. Це на 10 млрд.грн. більше ніж за 2013 рік. Темп росту – 125 відсотків.

Заступник керівника фіскальної служби області відмітив, що такі показники означають динамічний розвиток економіки регіону і безумовно є позитивом. З початку року на сьогодні до місцевих бюджетів надійшло 17,1 млн.грн. податку на прибуток. Державний бюджет отримав понад 148 млн.грн. цього податку.  

Також він нагадав, які підприємства мають сплачувати цього року авансові внески з податку на прибуток. Так, у січні - грудні 2015 року та січні - травні 2016 року сплачувати щомісячні авансові внески з податку на прибуток підприємств зобов’язані ті платники податку на прибуток, у яких дохід за 2014 рік дорівнює або перевищує 10 млн. грн. При цьому суму щомісячних авансових внесків за березень – грудень 2015 та січень - травень 2016 року слід обчислювати у розмірі не менше 1/12 нарахованої суми податку на прибуток підприємств за 2014 звітний (податковий) рік.  

А з червня наступного року щомісячні авансові внески з податку на прибуток сплачуватимуть підприємства, річний дохід яких від будь-якої діяльності, визначений за правилами бухгалтерського обліку, за останній річний звітний (податковий) період - 2015 рік - дорівнює або перевищує 20 млн.грн. Вказана норма не поширюється на новостворені підприємства, на виробників сільськогосподарської продукції, інститути спільного інвестування, неприбуткові установи (організації). Дванадцятимісячний період починатиметься з червня цього року і триватиме по травень наступного 2016 року.  

Крім того варто враховувати, що згідно з п.31 р. І Закону України №71-VIII за наслідками діяльності у 2015 році не будуть застосовуватись штрафні (фінансові) санкції до платників податку на прибуток підприємств за порушення порядку обчислення, правильності заповнення податкових декларацій з податку на прибуток підприємств та повноти його сплати.  

 

<

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області