Перебуваючи під тиском суспільних настроїв у липні 1990 року Верховна Рада Української Pадянської Cоціалістичної Pеспубліки прийняла Деклара́цію про́ держа́вний сувереніте́т Украї́ни. Майже рік необхідно було для прийняття Історичного документа виняткового значення для долі українського народу — Акта проголошення незалежності України. УРСР перестала існувати. На геополітичній карті світу постала нова самостійна держава—Україна.
Відбулося правове оформлення держави. Затверджено державні символи: Прапор, Герб та Гімн України. У серцях українців серпнева блакить неба і жовтогарячий зерновий лан зливаються барвами української державності в символ свободи та праці. А також тризуб, як птиця-блискавка у синьому небі, як символ національно-визвольної боротьби.
З кожним роком розвитку нашої незалежної держави поглиблюється усвідомлення цієї події і дати, її значення для кожного з нас. І це закономірно: великі події осягаються на відстані, з плином часу.
Відзначення цих свят у Черкаському районі розпочалося з підняттям Державного Прапора України головою Черкаської районної ради Олексієм Собком та депутатом Черкаської обласної ради Анатолієм Ярішем.
Далі урочистості були продовжені в актовій залі.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв, які віддали власне життя за незалежність нашої країни під час проведення Антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил у східних областях нашої країни.
З вітальною промовою та екскурсом у минулі події до присутніх звернувся голова Олексій Собко.
Разом з депутатом Черкаської обласної ради Анатолієм Ярішем вручили Почесні Грамоти волонтерам та активним працівникам.
Активну участь у святкуванні взяли депутати Черкаської районної ради Микола Гуськов, Олександр Мартиненко, Олександр Муцалханов, Іван Степанець, Володимир Шимановський та сільські голови Микола Бас, Світлана Вовк, Григорій Приходько, Надія Шафікова, Василь Супрун.
Святковий настрій присутнім подарували працівники культури Черкаського району та аматори народного мистецтва.
Особливо хочеться відзначити народний аматорський ансамбль пісні і танцю «Обереги» село Свидівок, дитячий квартет «Зірниця» село Вергуни, Святослава Туза, Валентина Алхазова, Анжелу Дяченко село Мошни, Івана Демченка, Валентина Ноздренка, Олександра Шиятого село Яснозір’я, Марину Вергун, Оксану Костенко, а також незмінних ведучих Олену Бардінову та Олександра Москаленка.
Продовжуючи писати сторінки історії Черкаського району у незалежній Україні, наступного дня урочистості та концертні програми відбудуться у всіх громадах Черкаського району.
Зі святом Вас дорогі земляки! Нехай наша спільна праця буде плідною та натхненою, важливою для Батьківщини!