Ця робота стартувала відучора. До лав Збройних сил України відправили вже близько 70 строковиків цьогорічного весняного призову. До кінця тижня планують більше 100. У цілому ж їхня кількість має сягнути 577. Нагадаємо, весняний призов розпочався 1 квітня й триватиме до 30 травня.
Спочатку призовники проходитимуть службу в спеціальних навчальних центрах для отримання ними військово-облікових спеціальностей, а вже в травні з їхнього складу формуватимуть підрозділи ЗСУ, Національної гвардії, Державної прикордонної служби України та Державної спеціальної служби транспорту.
Медкомісії працюють з 1 березня. Так, серед районів, які спрацювали найкраще: Золотоніщина, Смілянщина, Чигиринщина, Христинівщина, Городищина. Гірше: Монастирищина, Канівщина, Чорнобаївщина, Маньківщина, Уманщина, м. Черкаси.
Зауважимо, призвані військовослужбовці строкової військової служби до участі в АТО НЕ залучаються.
Водночас вони мають відповідні пільги:
виплачується грошова допомога при призові в розмірі двох мінімальних заробітних плат (у 2018 році – 3,4 тис. гривень);
військовослужбовці перебувають на повному державному утриманні, розміщуються в казармах (на кораблях), забезпечуються щоденним триразовим гарячим харчування та військовою формою одягу згідно зі встановленими нормами;
виплачується щомісяця 154 – 245 грн (від в/звання та посади) на додаткові особисті потреби;
при звільненні в запас виплачується вихідна грошова допомога у розмірі 8-ми посадових окладів (від 1 232 – до 1 960 грн залежно від в/звання і посади).
Довідково. Для в/службовців з-поміж дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування 12 окладів (від 1 848 – до 2 940 грн)
надається відпустка (10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду до місця проведення відпустки та назад);
час проходження строкової в/служби зараховується до стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах;
за ними зберігаються (під час дії особливого періоду в державі) робоче місце та середній заробіток особам, за умови офіційного працевлаштування до призову.
особи, які були призвані в період навчання у ВНЗ I-IV рівнів акредитації, при звільненні зараховуються для продовження навчання до того ВНЗ, де вони навчалися до призову, незалежно від форми навчання.
тільки військовослужбовці строкової військової служби мають право на безоплатний проїзд всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення (за винятком таксі).
члени сімей військовослужбовців строкової служби мають переважне право при прийнятті на роботі. Також мають право залишитись на роботі під час скорочення чисельності або штату працівників,
інші соціальні пільги, передбачені для в/службовців або членів сімей в/службовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження служби, у разі отримання в/службовцем строкової військової служби поранення (контузії, травми або каліцтва) у період проходження ним строкової в/служби, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення йому інвалідності.
Довідково.
Підпунктом 8 пункту 7 рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 серпня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо захисту України та зміцнення її обороноздатності”, уведеного в дію Указом Президента України від 24 вересня 2014 року № 744.
За інформацією Прес-служби Черкаської ОДА