Там вчора урочисто відкрили українське підприємство з австрійськими інвестиціями з переробки меду «Біхайв». Власники компанії переконані, що високі стандарти якості чорнявського меду незабаром будуть знані майже в усьому світі.
Виробнича площа підприємства – 5 тисяч квадратних метрів. Територія заводу облаштована та знаходиться під охороною. На прохідній – ваговий контроль. Нині на підприємстві працює понад півсотні осіб. Майже половина з них – жителі Чорнявки. Поблизу заводу – власна пасіка на тисячу вуликів.
- Для мене ця подія дуже особиста річ. Це не просто ще один завод чи професійне втілення бізнес-плану. Три роки тому, коли ми почали розмову про інвестиції, а потім стали закладали нову технологію з міжнародними стандартами й амбіціями перебудувати всю медову галузь не лише в Україні, а й зайняти достойне місце в усьому світі на фоні трагічних подій в країні, нас вважали божевільними. Але це був особистий виклик для тих, хто поставив собі за мету заявити про Україну, як країну, де є нові технології та високі стандарти якості, - сказав голова ради директорів компанії "Ефективні інвестиції" Ігор Ліскі. – Нині у нас є віра та амбітні плани. Ми впевнені що цей мед буде знаним в США, Канаді та багатьох країнах Європи.
На захід завітав і перший віце-прем’єр-міністр — міністр економічного розвитку України Степан Кубів.
- Сьогодні ми маємо факт великої успішної медової фірми в українському селі, яке завжди було скарбницею відродження традицій і праці нації, що стає знаною у світі, - розпочав він із вітань свою промову. – Нині Україна займає перше місце в Європі і третє у світі з виробництва меду. Цей завод стане потужним флагманом виробництва.
Він подякував інвесторам та команді підприємства за цей розвиток, а Чорнявському НВК подарував збірку творів Левка Лук’яненка.
Окрім власної пасіки, мед на «Біхайв» постачають із шести наймедоносніших регіонів країни. Проте лише найкращий. Пробу аналізів беруть прямо на пасіці і везуть на завод. Лабораторний аналіз проводять 5-7 днів. Якщо мед проходить перший контроль, його викуповують. Коли всю партію меду привозять на завод, роблять повторні аналізи (а мед знаходиться в зоні контролю). Після чого мед гомогенізують, аналіз готового продукту роблять знову в заводській лабораторії і відправляють до Німеччини. На заводі застосовуються міжнародні стандарти пакування й маркування.
– Бізнес вкладає інвестиції там, де йому комфортно. Приємно, що саме на Черкащині, в центрі України, маємо таке потужне виробництво з високими стандартами, аналогів якому немає в Україні і Європі, – сказав на урочистостях голова Черкаської ОДА Юрій Ткаченко. – З початком, із гарним почином.
Після офіційної презентації гостям провели екскурсію на виробничі приміщення, а також пасіку.
Інвестпроект вартував 300 мільйонів гривень. Підприємство, як соціальний партнер сільчан, бере активну участь у його розвитку – забезпечує жителів Чорнявки робочими місцями, дітей – подарунками до свят, реконструює вуличне освітлення, а нещодавно за його сприяння встановили камери відеоспостереження при в’їзді в село. У бюджет сільської ради надходить податок на землю.
За інформацією редакції районної газети "Сільські обрії"