Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Собко Олексій Петрович

Вергунівська сільська рада

Адреса: вул. Свято-Троїцька, 122/1, с. Вергуни, Черкаського району, Черкаської області,19641

Телефон, факс: (0472) 341-233

Адреса сайта: vergynu.jimdo.com, E-mail:  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Керівництво сільської ради

Горбенко Тарас Іванович

посада: сільський голова

дата народження: 21 грудня 1976 року

освіта: Повна вища, Черкаський державний університет ім. Б. Хмельницького, 1999 рік, вчитель української мови і літератури та зарубіжної літератури

телефон:  (0472) 341- 269

Скічко Людмила Григорівна

посада: секретар сільської ради та виконавчого комітету

дата народження: 05 червня 1974 року

освіта: Повна вища, Уманський державний університет, 2004 рік, спеціаліст з обліку і аудиту, черкаський національний університет ім. Б.Хмельницького, 2011 рік, магістер державної служби

телефон:  (0472) 341-585

ГРАФІК ПРИЙОМУ ГРОМАДЯН СІЛЬСЬКИМ ГОЛОВОЮ, СЕКРЕТАРЕМ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ, ВИКОНАВЧОГО КОМІТЕТУ

Прізвище, ім`я, по батькові

Посада

Дні прийому

Години прийому

 Горбенко Тарас Іванович

Сільський голова

Понеділок

Четвер

8.00 – 13.00

8.00 – 13.00

Скічко Людмила Григорівна

Секретар

Понеділок


Четвер

8.00 – 13.00

14.00 – 17.00

8.00 – 13.00

14.00 – 17.00


Коротка інформація про  село: 

Вергуни – село , центр однойменної сільської ради . Розташоване на лівому березі річки Тясмин за 15 км   на південний  схід від  районного та обласного центру м. Черкаси.

Населення 2321 чоловік. Вергунівській сільській раді підпорядковане село Нечаївка. Село розкинулося зі сходу  на захід вздовж  лівого берега Тясмину і старої козацької дороги Чигирин – Сміла.

       За версіями  місцевих старожилів відомо , що село Вергуни  виникло в другій половині ХУІ  ст. . Як стверджує Л. Похилевич  у книзі « Сказания о населенних  месностях Киевской губернии», назва  села походить  від українського  слова « вергун» - вид   варених   у соняшниковій  олії   коржиків.

      Річка Тясмин є притокою Дніпра і   в районі  села  мала найширше   водне  плесо , яке в кінці 1968 року висушене . Водяне плесо було вкрите очеретом та осокою, які утворювали разом із  іншими  болотяними  рослинами  пругкий плав.

    Недалеко від села   Вергуни  на річці Тясмин  знаходився острів на якому  були  виявлені  залишки житлових будівель.

     Біля села  виявлено  поселення доби  бронзи, а також  знайдено скарб з 144  польських. Шведських, пруських  монет ХУІІ ст. . на північ від села  , по дорозі до м. Черкас.  розташований курган « Довга могила», де в 1996 році  проводились розкопки і були  виявлені  скіфські та козацькі поховання.

      У ХУІ ст.  Україна постійно  зазнавала  великої біди  від набігів  кримських татар . Тому ополячений  український магнат ,черкаський  староста  Олександр Вишневецький.

Доручив одному  із своїх  сотників Вергуну  збудувати  на березі річки Тясмин  укріплення , яке було одним із передових рубежів  оборони Черкас. Для сторожового укріплення  сотником Вергуном  було вибрано  лівий  крутий берег річки Тясмин. Гориста Лісова  місцевість правого  берега , широке річкове  болотисте плесо  ніби природою створені для оборони.

      У 1937 році козаком Харком  було створено  поселення – Харківку . Тут пізніше  оселилися донські козаки  на чолі  з кошовим  Старовим, які допомагали Б.Хмельницькому  у Визвольній війні  проти польських загарбників.  Пізніше  у 60-х роках ХУІІ ст. Харківка  і Вергуни стали одним селом, куток Харківка існує і до цього часу.

Крім кутка Харківка  в селі існують кутки Кумейки та Дрощинка.

 
 
Додаткова інформація

Повернутися до верхньої частини тексту