Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

«Змусити роботодавців чесно платити найманим працівникам зароблені гривні зможуть лише самі працівники»

«Виплата заробітної плати у «конвертах» – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Тому легалізація заробітної плати, прихованої зайнятості на сьогодні є одним з пріоритетних напрямків роботи ДПІ у Черкаському районі» - наголошує начальник Державної податкової інспекції у Черкаському районі Іван Приблуда.

Чимало роботодавців ігнорують гарантований рівень мінімальної плати і змушують працювати на невелику зарплату, часом зовсім офіційно не оформлюючи найманих робітників. На даний час виплата заробітної плати в «конверті» та нелегальна робота стали, на жаль, нормою життя. Виплати у «конвертах» стали одною із складових тіньової економіки. Недоліки тіньової заробітної плати, не тільки в тому, що бюджет недоотримає кошти, використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить в собі багато негативних моментів, і перш за все це втрата страхового стажу для призначення пенсії.

На жаль, чимало співвітчизників доволі толерантно ставляться до «тіньової» зайнятості і заробітної плати, так як до кишені надходять «чисті доходи». Проте, наймаючись на роботу, громадянам слід пам'ятати, що зазначені явища - це тимчасове благо, яке має негативні наслідки перш за все для самого працівника:

 позбавляє можливості отримати гідну пенсію у майбутньому. Відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» зарахування страхового стажу здійснюється пропорційно сплаченим страховим внескам, а низька заробітна плата дає низький коефіцієнт заробітку, який враховується при обчисленні пенсії;

 відсутні гарантій на безпечні, здорові умови праці, відпочинок, оплату лікарняного, страхових виплат у разі нещасного випадку на виробництві чи профзахворювання, допомоги по безробіттю, тощо.

«Змусити роботодавців чесно платити найманим працівникам зароблені гривні зможуть лише самі працівники. Цей метод на сьогодні є найдієвішим у боротьбі із зарплатами «в конвертах» - зазначив Іван Приблуда.

ДПІ у Черкаському районі ГУ 
Міндоходів у Черкаській області