Телефонна лінія з питань справляння військового збору у прес-центрі газети «Нова Доба»

Опубліковано: Середа, 20 серпня 2014, 11:27
Перегляди: 473

12 серпня у прес-центрі газети «Нова Доба» відбулась «гаряча лінія» з питань справляння військового збору. З абонентами - читачами спілкувалися заступник начальника управління доходів і зборів з фізичних осіб Головного управління Міндоходів у Черкаській області Володимир Жаврід та заступник начальника відділу контрольно-перевірочної роботи юридичних осіб ДПІ у м. Черкасах Любов Струніна. Пропонуємо Вашій увазі відповіді на запитання, поставлені під час проведення телефонної лінії. 1. Я постійний читач вашої газети і хочу знати, чи справляється військовий збір справляється з простих людей, у тому числі із стипендій та пенсій. Тож з яких доходів та якої суми сплачується військовий податок. Прокоментуйте? (Олена, Черкаський район) Відповідь: Оподаткуванню військовим збором підлягають доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами (виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграшу гравця (учасника), отриманого від організатора азартної гри). Стипендії студентам, пенсії військовим збором не оподатковуються. 2. Чи підлягає оподаткуванню податком на доходи сума стипендії студенту, яка виплачується з бюджету? Чи оподатковується стипендія військовим збором? (Іван, м.Тальне) Відповідь: Відповідно до п.п. 165.1.26 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума стипендії (включаючи суму її індексації, нараховану відповідно до закону), яка виплачується з бюджету учню, студенту, курсанту військових навчальних закладів, ординатору, аспіранту або ад’юнкту, але не вище ніж сума, що дорівнює сумі прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 1 січня звітного податкового року, помножену на 1,4 та округлену до найближчих 10 гривень (у 2014 році – 1710 грн.). Сума перевищення за її наявності підлягає оподаткуванню під час її нарахування (виплати) за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 ПКУ (15% та/або 17%). Стипендія військовим збором не оподатковується. 3. Я приватний підприємець. З яких доходів я повинна сплачувати військовий збір? (Ірина) Відповідь: Згідно з Податковим кодексом України платниками збору є: – фізична особа - резидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; – фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні; – податковий агент. Об’єктом оподаткування військовим збором є доходи у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри. Підприємці не сплачують військовий збір. Відповіді на усі запитання абонентів «гарячої лінії» читайте у найближчому номері газети «Нова Доба». Також нагадуємо, що рахунки для перерахування військового збору розміщені на субсайті територіальних органів Міндоходів у Черкаській області у розділі «Бюджетні рахунки»: http://ck.minrd.gov.ua/byudjetni-rahunki/. Реквізити рахунків можна дізнатися і звернувшись до найближчого сервісного центру ДПІ ГУ Міндоходів в області.

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області