Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

Кімната у гуртожитку, яка здається в оренду, є об’єктом оподаткування податком на нерухомість

ДПІ у Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області роз’яснює особливості оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, приватизованої кімнати в гуртожитку та застосування пільги з податку.

Згідно з п. 265.2 ст. 265 Податкового кодексу України гуртожитки не є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Водночас пунктом 1 ст. 2 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» визначено, що до об’єктів приватизації належать, зокрема, житлові приміщення у гуртожитках (житлові кімнати, житлові блоки (секції).

Згідно норм Податкового кодексу України для квартири/квартир передбачено пільги щодо сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки у вигляді зменшення бази оподаткування об’єкта житлової нерухомості. Втім пільги із сплати податку не надаються на об’єкти оподаткування, що використовуються їх власниками з метою одержання доходів (здаються в оренду, лізинг, використовуються у підприємницькій діяльності).

Отже, приватизована кімната в гуртожитку є об’єктом оподаткування податком на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки. База оподаткування зменшується незалежно від кількості квартири/квартир, що перебувають у власності фізичної особи - платника податку - на 120 кв. метрів, якщо власник не використовує дане майно з метою одержання доходів (здавання в оренду, лізинг, використовування у підприємницькій діяльності).

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області