Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Собко Олексій Петрович

ПДВ-перереєстрація через зміну найменування: як заповнювати податкові накладні

ДПІ у Черкаському районі Головного управління Міндоходів у Черкаській області інформує, що відповідно до листа Міндоходів від 17.07.13 р. № 12232/7/99-19-04-02-1: якщо платник ПДВ змінює свою назву (без реорганізації), то в періоді ПДВ-перереєстрації у "вхідних" податкових накладних повинно бути зазначено не тільки його старе, але й нове найменування. Інакше з податковим кредитом можуть виникнути проблеми: його вдасться відобразити, лише долучивши до декларації з ПДВ скаргу на постачальника. У цілому цей висновок правильний, позаяк найменування покупця-ПДВшника — обов'язковий реквізит податкової накладної. Тому, якщо його не заповнити або заповнити неправильно, податкову накладну визнають недійсною;ДПІ у Черкаському районі Головного управління Міндоходів у Черкаській області інформує, що відповідно до листа Міндоходів від 17.07.13 р. № 12232/7/99-19-04-02-1: якщо платник ПДВ змінює свою назву (без реорганізації), то в періоді ПДВ-перереєстрації у "вхідних" податкових накладних повинно бути зазначено не тільки його старе, але й нове найменування. Інакше з податковим кредитом можуть виникнути проблеми: його вдасться відобразити, лише долучивши до декларації з ПДВ скаргу на постачальника. У цілому цей висновок правильний, позаяк найменування покупця-ПДВшника — обов'язковий реквізит податкової накладної. Тому, якщо його не заповнити або заповнити неправильно, податкову накладну визнають недійсною.

Додамо кілька уточнень.

Запропонований у листі № 12232 порядок зазначення найменування справедливий і для "вихідних" податкових накладних. Тобто коли в процесі подібної ПДВ-перереєстрації знаходиться постачальник (у частині його найменування).

Якщо змінюється не тільки найменування, то в періоді ПДВ-перереєстрації всі інші реквізити податкової накладної беруть зі "старого" Свідоцтва з ПДВ без дублювання (п. 4.3 Порядку № 1394).

По ідеї, зазначений підхід потрібно застосовувати й при заповненні розрахунків коригування до податкової накладної. Навіть у тому випадку, якщо сама податкова накладна була складена до початку ПДВ-перереєстрації.

Якщо запропонований у листі підхід проігноровано (припустимо, у податковій накладній зазначено лише старе найменування) і при цьому не подано скарги на постачальника, то право на податковий кредит можна спробувати відсудити.

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області