Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Собко Олексій Петрович

У зв‘язку з набранням чинності 11 березня 2016 року наказу Міністерства фінансів України від 21.01.2016 року №13 оновлено форми таких розрахункових документів:

– фіскального касового чека на товари та послуги (форма № ФКЧ-1);

– фіскального касового чека видачі коштів (форма № ФКЧ-2); 

– розрахункової квитанції (форма № РК-1);

– спрощеної розрахункової квитанції (форма № РК-2).

Окрім того, запроваджено новий розрахунковий документ – фіскальний касовий чек за приймання та переказ готівкових коштів через програмно-технічні комплекси самообслуговування (форма № ФКЧ-3).

Нову форму фіскального касового чеку на товари (послуги) затверджено додатком 1 до Положення про форму та зміст розрахункових документів. Для суб’єктів господарювання роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку встановлено обов’язківий реквізит щодо акцизного податку. У фіскальному касовому чекові потрібно буде окремим рядком зазначати:

- назва «Акцизний податок» (згідно з ПКУ). За потреби дозволяється використовувати скорочення;

- розмір ставки акцизного податку;

- загальну суму такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами (послугами).

Дозволяється не друкувати рядків за податковими групами, якщо сума ПДВ або акцизного податку дорівнює нулю. Також уточнено, що у касовому чеку можна використовувати найменування або логотип виробника (раніше можна було зазначати тільки логотип).

У фіскальному касовому чеку видачі коштів за новою формою потрібно зазначати не просто назву операції виплати і суму коштів, яка видається за операцією виплати, а якщо кількість поверненого товару (обсяг отриманої послуги, що рекомпенсується) не дорівнює одиниці виміру, - кількість, вартість поверненого товару (обсягу отриманої послуги, що рекомпенсується); вартість одиниці виміру товару (послуги); назву операції виплати або назву товару (послуги). З’явився в цій формі касового чеку і новий обов’язковий реквізит для СГ роздрібної торгівлі, що здійснюють реалізацію підакцизних товарів та зареєстровані платниками акцизного податку - окремим рядком в ньому зазначаються розмір ставки такого податку, загальна сума такого податку за всіма зазначеними в чеку товарами, на початку рядка друкується назва такого податку. У реквізиті «Акцизний податок» наводиться його назва (згідно з ПКУ). За потреби дозволяється використовувати скорочення.

За новим Положенням, у разі застосування при проведенні розрахунків з використанням платіжної картки платіжного терміналу, з’єднаного або поєднаного з РРО, касовий чек повинен додатково містити такі обов’язкові реквізити:

• ідентифікатор еквайєра та торгівця або інші дані, що дають змогу їх ідентифікувати;

• ідентифікатор платіжного пристрою;

• суму комісійної винагороди (у разі наявності);

• вид операції;

• реквізити електронного платіжного засобу (платіжної картки) (допустимі правилами безпеки платіжної системи), перед якими друкуються великі літери «ЕПЗ»;

• напис «Код авт.» та код авторизації або інший код, що ідентифікує операцію в платіжній системі, крім випадків, коли правила розрахунків платіжної системи передбачають складання розрахункових документів із застосуванням електронних платіжних засобів (платіжних карток) без виконання процедур авторизації;

• підпис касира та підпис держателя електронного платіжного засобу (платіжної картки) (якщо це передбачено правилами платіжної системи) в окремих рядках, перед якими друкуються відповідно написи «Касир» та «Держатель ЕПЗ».

 

Черкаська об'єднана державна податковаінспекція ГУ ДФС у Черкаському районі