Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Собко Олексій Петрович

Підприємство, яке ухилилось від сплати до бюджету Черкас акцизного податку майже на мільйон гривень викрили днями працівники фіскальної служби області. Посадові особи підприємства здійснювали продаж партій тютюнових виробів без застосування РРО та без відображення обсягів продажу в бухгалтерському та податковому обліках. Загальна вартість проданих таким чином тютюнових виробів склала майже 20 мільйонів гривень. Також не сплачували 5-ти відсотковий акцизний податок з продажу підакцизних товарів до місцевого бюджету і черкаські підприємці – покупці тютюнових виробів у вказаного суб’єкта господарювання. Вони також продавали цигарки за заниженими цінами, без нарахування акцизного податку і з порушенням встановленого порядку продажу підакцизних товарів.

Подібне порушення – приховування обсягів продажу підакцизних товарів і ухилення від сплати акцизного податку до бюджету Черкас було виявлено у грудні минулого року. Тоді співробітники податкової міліції викрили протиправну діяльність трьох юридичних осіб, які ухилились від сплати акцизу на суму 850 тис. гривень. В результаті проведення обшуків орендованих фігурантами торгівельних та складських приміщень в рамках кримінального провадження було виявлено та вилучено понад 60 тис. гривень готівкою, комп’ютерну техніку та 105 тисяч пачок тютюнових виробів марок «Winston», «Marlboro», «Parliament», «Camel», «Sobranie», «LD» та ін. Загальну вартість вилучених підакцизних товарів оцінено на суму близько 2 млн. гривень.

«Це тільки два резонансних приклади ухилення від сплати акцизного податку. Подібні суб’єкти є ще в Черкасах і загалом в області. Через них та подібних, місцеві бюджети втрачають значні кошти. Зараз ми посилили перевірочну, і головне аналітичну роботу щодо продавців тютюнових виробів, алкогольних напоїв, пива», – розповів начальник Головного управління ДФС у Черкаській області Максим Криштопа.  

Він підкреслив, що кожен підприємець, який продає вказані товари, повинен в обов’язковому порядку платити 5-ти відсотковий акцизний податок до бюджету свого міста (села, селища, територіальної громади). З початку року на сьогодні надійшло 18,1 млн.грн. акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Але місцеві бюджети повинні отримувати набагато більше акцизу. Тож платникам цього податку не треба чекати перевіряючих, а слід одразу правильно нарахувати податок та за необхідності подати уточнюючу декларацію і обов’язково доплатити акциз в бюджет. Якщо хтось потребує допомоги фіскальної служби, працівники профільних підрозділів головного управління ДФС в області чекають таких звернень і готові та зацікавлені навчити підприємців вести облік й платити податки правильно.

Водночас ГУ ДФС у Черкаській просить допомоги жителів області, яким не байдуже питання наповнення бюджету свого міста (села, селища, громади). Якщо ви придбаваєте алкогольні напої, тютюнові вироби або пиво, обов’язково вимагайте у продавця касовий чек з зазначенням суми покупки та суми акцизного податку. У разі відмови надати такий документ, а також при виявленні будь-яких порушень порядку продажу вказаних товарів, просимо повідомляти про це за номером телефону гарячої лінії операції «Акциз – 2016» (0472) 339-195.

Заздалегідь вдячні за підтримку і співпрацю.

 

Черкаська об'єднана державна податкова інспекція ГУ ДФС у Черкаському районі