Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Собко Олексій Петрович

З метою удосконалення існуючої системи державного регулювання трансфертного ціноутворення, усунення суперечностей, які негативно впливають на забезпечення реалізації податкової політики, та конкретизації норм з урахуванням міжнародного досвіду та оптимального поєднання фіскальної та регулюючої функції оподаткування було прийнято Закон України від 28 грудня 2014 року №72-VIII „Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням”.

Даним законом запроваджується принцип „витягнутої руки” (п.39.1 п.39 ст.39 Податкового кодексу України (далі – ПКУ), що є основним стандартом для трансфертного ціноутворення та відповідно до якого проводиться визначення обсягу оподаткованого прибутку на умови, які б склалися між непов’язаними особами у співставних операціях, за методами встановленими пунктом 39.3 статті 39 Кодексу. Відповідно до нових правил під контроль за трансфертним ціноутворенням не підпадають підприємства, які здійснюють операції на незначні суми. Господарські операції, визнаються контрольованими якщо одночасно виконуються такі умови: визначено сукупний обсяг доходу платника більше 20 млн. грн. та обсяг групи таких господарських операцій платника податків та/або його пов'язаних осіб з одним контрагентом перевищує 1 млн гривень. (п.п. 39.2.1.7. п.п. 39.2.1 п. 39.2 ст. 39 Кодексу).

Також змінено критерії використання методів встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» і подання звітності платниками податків, які здійснювали контрольовані операції (пп. 39.4.2 п.39.4 ст.39 Кодексу).  

Під час проведення податкового контролю за трансферним ціноутворення здійснюється моніторинг та аналіз звітності, документації з трансфертного ціноутворення, інформаційних матеріалів і висновків, опитування уповноважених осіб та/або працівників платника податків. Враховуючи процедурні відмінності при проведенні перевірки пов’язаної з трансферним ціноутворенням збільшено тривалість перевірки контрольованих операцій до 18 місяців.  

Відповідальність. За ненадання контролюючим органам інформації про проведені контрольовані операції. 100 розмірів мінімальної заробітної плати - у разі неподання (несвоєчасного подання) звіту про контрольовані операції; 5 відс. суми контрольованих операцій, що не задекларовані у звіті, та 3 відс. від суми операцій, щодо яких не була подана документація, але не більше 200 розмірів мінімальної зарплати.  

<

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області