Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

З третього травня цього року набрав чинності наказ Міністерства юстиції України від 10.04.2015 року №529/5 «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 14 жовтня 2011 року №3178/5», згідно з яким внесено зміни до форм реєстраційних карток №1, 2, 4 та 16.

Черговим нововведенням став Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодонабувачів юридичних осіб і публічних діячів» від 14.10.2014 №1701-VII. Відповідно до цього документа всі юридичні особи мають надати до державної реєстраційної служби дані про кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів. Так, у Законі №1701 під кінцевим вигодоодержувачем розуміють фізичну особу, яка незалежно від формального володіння має можливість здійснювати вирішальний вплив на управління чи господарську діяльність юридичної особи безпосередньо або через інших осіб, здійснюється, зокрема, шляхом реалізації права володіння або користування всіма активами або їх значною часткою, права вирішального впливу на формування складу, результати голосування, а також вчинення правочинів, які надають можливість визначати умови господарської діяльності, давати обов’язкові до виконання вказівки або виконувати функції органу управління або яка має можливість впливати шляхом прямого або опосередкованого (через іншу фізичну або юридичну особу) володіння однією особою самостійно або спільно з пов’язаними фізичними та / або юридичними особами часткою в юридичній особі у розмірі 25 або більше відсотків статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі. При цьому фізичною особою — кінцевим вигодонабувачем юридичної особи не може бути особа, яка є агентом, номінальним утримувачем (номінальним власником) або є тільки посередником щодо такого права.

Всі підприємства, які були створені до набрання чинності цього Закону, повинні надати інформацію про своїх кінцевих вигодонабувачів державному реєстратору не пізніше 6 місяців з моменту набрання чинності цього Закону. Цей термін закінчується 25 травня 2015 року, тому багатьом підприємствам варто поквапитися внести відповідні зміни в інформацію, розміщену в державному реєстрі, щоб потім не платити штрафів.

Отже, всі підприємства (крім державних та комунальних) зобов’язані встановлювати свого кінцевого вигодонабувача, регулярно оновлювати та зберігати інформацію про нього, а також надавати її державному реєстратору у випадках і в обсязі, передбачених законом.

Ті підприємства, у яких інформація про кінцевих вигодонабувачів відсутня в державному реєстрі, повинні заповнити та подати Реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців за формою № 4. 

Зробити це потрібно не пізніше, ніж 25 травня 2015 року, в іншому разі адміністрації підприємства загрожує штраф від 5100 до 8500 гривень.  

 

<

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області