Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Собко Олексій Петрович





У зв’язку з запитаннями декларантів про порядок оподаткування грошових заощаджень, поміщених в установи Ощадного банку СРСР ГУ ДФС у Черкаській області наводить питання – відповіді з бази «ЗІР».

1. За якою ставкою оподатковуються грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери, отримані у вигляді спадщини (подарунку) від фізичної особи - резидента, що не є членом сім’ї першого ступеня споріднення?

Відповідь:

Грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, що діяли на території України, а також у державні цінні папери, отримані у вигляді спадщини (подарунку) від фізичної особи - резидента, що не є членом сім’ї першого ступеня споріднення, оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.  

2. За якою ставкою оподатковуються грошові заощадження, поміщені до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, які успадковуються спадкоємцем– нерезидентом від спадкодавця – резидента?

Відповідь:  

До вартості будь-яких об’єктів спадщини (у т.ч. грошових заощаджень, поміщених до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, які успадковуються спадкоємцем – нерезидентом від спадкодавця – резидента, застосовується ставка податку 15(20)%, передбачена п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України (у 2014 році відповідно 15 (17)%).  

3. За якою ставкою оподатковуються грошові заощадження, поміщенні до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, які успадковуються спадкоємцем-резидентом від спадкодавця-нерезидента?  

Відповідь: 

До будь-яких об’єктів спадщини (у т.ч. грошових заощаджень, поміщених до 2 січня 1992 року в установи Ощадного банку СРСР та державного страхування СРСР, які успадковуються спадкоємцем – резидентом від спадкодавця – нерезидента застосовується ставки податку 15 (20)%, передбачені п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу України (у 2014 році відповідно 15 (17)%) 

4. Чи підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб сума допомоги на поховання, яка виплачується Ощадбанком родичам померлих вкладників за рахунок вкладів поміщених до 1992 року?  

Відповідь: 

Сума коштів на поховання, яка одержується в Ощадбанку спадкоємцями померлих вкладників за рахунок вкладів, поміщених до 1992 року, не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб. 

З цими та іншими роз’ясненнями щодо справляння податків, зборів, платежів можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі.  

 

 

<

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області