Дорогі друзі!

Радий вітати Вас на офіційному сайті Черкаської районної ради

Сподіваюсь, що інформація, яку ми оприлюднюємо, стане в нагоді усім, хто цікавиться історією та сьогоденням
Черкаського району.

З повагою,
Голова Черкаської районної ради
Олександр Ігорович ВАСИЛЕНКО

ГУ ДФС у Черкаській області висвітлює питання сплати податку на доходи фізичних осіб підприємцем, який зареєстрований на території України, але здійснює діяльність та виплачує заробітну плату працівникам на території ВЕЗ «Крим».

Так, відповідно до п. 3.1 ст. 3 Закону України від 12 серпня 2014 року №1636-VII «Про створення вільної економічної зони «Крим» та про особливості здійснення економічної діяльності на тимчасово окупованій території України» на території ВЕЗ «Крим» діє особливий правовий режим економічної діяльності фізичних та юридичних осіб, у тому числі особливий порядок застосування норм регуляторного, податкового та митного законодавства України, а також особливий режим внутрішньої та зовнішньої міграції фізичних осіб.

Порядок справляння податків на території вільної економічної зони «Крим» встановлено Законом №1636-VII.

Так, на території ВЕЗ «Крим» не справляються загальнодержавні податки та збори, визначені ст. 9 Податкового кодексу України, та збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, передбачений Законом України ”Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування” (п. 5.1. ст. 5 Закону №1636-VII).

Пунктом 5.3 ст. 5 Закону №1636-VII встановлено, що фізична особа, яка має податкову адресу (місцезнаходження) на території ВЕЗ «Крим», прирівнюється з метою оподаткування до нерезидента. Фізична особа, яка має податкову адресу (місцезнаходження) на іншій території України, прирівнюється з метою оподаткування до резидента. 

Згідно з п.п. 5.8. ст. 5 Закону №1636-VII доходи найманих працівників, які мають постійне місце проживання на території ВЕЗ «Крим», як заробітна плата та інші подібні виплати та компенсації, що виплачуються роботодавцем з місцезнаходженням на іншій території України, оподатковуються за загальними правилами за місцезнаходженням такого роботодавця. 

 

<

ДПІ у Черкаському районі ГУ
Міндоходів у Черкаській області